«Es esmu arhitekts, es neveicu aprēķinus, es zīmēju. Mēs esam atbildīgi tikai par arhitektoniskajiem risinājumiem. Šis projekts ir kā puzle: vieni veido arhitektūru, citi - konstrukciju projektu, vēl citi - izstrādā kanalizācijas risinājumus,» arhitektu biroja Kubs, kas radīja sabrukušā lielveikala Maxima projektu, arhitekts Andris Kalinka pauda intervijā radio Baltkom.

Priedaines ielas kompleksa projektā ietilpst lielveikals Maxima, daudzstāvu ēka, bērnu rotaļlaukums, ziemas dārzs, pazemes autostāvvieta. Projekts pretendēja uz labākās būves titulu tieši no arhitektūras viedokļa, nevis pēc tehniskā projekta. Arhitekts skaidroja, ka atbilstoši projektam Maxima jumtam bija jākļūst par labiekārtotu vietu, kur varētu atpūsties blakus esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji.

A. Kalinka intervijā norādīja, ka visi normatīvi tika ievēroti un projekta koncepcija netika mainīta.

Jau rakstīts, ka šobrīd par Maxima Zolitūdē sabrukšanu, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības, uzsākta izmeklēšana kriminālprocesa ietvaros, kā arī auditi citās ēkās. Tostarp Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzdevis «treknajos gados» būvēto sabiedrisko ēku drošības auditu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra