Messe Riga plāni izgāzušies

Būve
2013. gada 2. aprīlis 08:46

Rīgas dome būtībā atteikusies no reiz skaļi pieteiktās idejas sadarbībā ar Messe Frankfurt būvēt vērienīgu konferenču centru pie lidostas Rīga.

Zemesgabali, uz kuriem, saskaņā ar nodomu protokolu, kuru 2010. gadā parakstīja toreizējais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers un Frankfurtes pie Mainas vicemērs Edvīns Švarcs, bija paredzēts izbūvēt ap 30 tūkst. kvadrāmetrus plašu izstāžu un konferenču centru, nodoti izsolei.  Colliers International Advisors organizētā izsole, kurā īpašuma sākumcena noteikta 4,046 milj. Ls, notiks 31. maijā.

«Jau sākotnēji doma bija pilnīgi skaidra, proti, ka ne Rīgas dome, ne Rīgas pilsētbūvnieks projekta realizācijā nepiedalās ar savu finansējumu, pašvaldība ieguldīs tikai zemi, savukārt centra realizācija notiks par privāta investora līdzekļiem,» atbildot uz Dienas Biznesa jautājumu, kas nogājis greizi ar ideju par aptuveni 100 milj. eiro lielām investīcijām centra izveidē, saka Ivars Gaters, bijušais Rīgas pilsētbūvnieka valdes priekšsēdētājs.

Pirms trim gadiem, kad toreizējais vicemērs A. Šlesers skaļi pieteica ambiciozo projektu, bija plānots, ka, ieguldot aptuveni 35,6 hektārus Rīgas pašvaldībai piederošas zemes, Rīgas pilsētbūvnieks par šo aptuveni 2, 5 milj. Ls ieguldījumu iegūtu 50 % kapitālsabiedrībā Messe Riga 2010, kas tiktu veidota sadarbībā ar privātu investoru. Saskaņā ar nodomu protokolu, kas tika noslēgts starp Rīgas pilsētbūvnieku un Messe Frankfurt Venue GmbH & Co.KG, Vācijas uzņēmumam bija jāuzņemas konsultatīvās un tehniskās palīdzības sniegšana visā projekta realizācijas gaitā, bet pēc centra nodošanas ekspluatācijā tam kopīgi ar Latvijas uzņēmumu bija jākļūst par centra operatoru ilgtermiņā.

«Iespējams, savu lomu nospēlēja arī krīze,» iemeslus, kādēļ projektam nav izdevies atrast investoru, skaidro I. Gaters.

 

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra