Kustība Nepērc svešu! nosūtījusi atklātu vēstuli Saeimas deputātiem, norādot, ka Kanādas kļavas materiāla, ar ko paredzēts izklāt Gaismas pils grīdu, iegādei piešķirtais valsts finansējums ir teju trīs reizes lielāks nekā materiāla tirgus vērtība.

Kustības Nepērc svešu! pārstāvji mudina Saeimu nomainīt Latvijas Nacionālās bibliotēkas grīdas segumam paredzēto Kanādas kļavu ar Latvijas ozolu, minot, ka bibliotēkas būvniecība ir noteikta ar īpašu «Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likumu», kas nosaka celtniecībā «sekmēt Latvijas resursu izmantošanu».

«Tā kā bibliotēkas projekts finansiāli skar ikvienu Latvijas sabiedrības locekli, kustība Nepērc svešu! aicina deputātus lemt par zaudēto valsts budžeta līdzekļu piedziņu no atbildīgajām amatpersonām, kuru lēmumu rezultātā Kanādas kļava iegādāta,» norāda kustības koordinators Didzis Šmits.

Lēmums par kļavas koka izmantošanu Latvijas Nacionālās bibliotēkas grīdu izbūvē bija Gunāra Birkerta kā būves arhitekta sākotnējā iecere un G. Birkerts iebilda pret grīdas materiāla nomaiņu pret ozolu vai osi arhitektoniski estētisku apsvērumu dēļ, norāda Kultūras ministrijas pārstāve Lolita Rūsiņa.

Materiālu iepirkums tika īstenots starp pilnsabiedrību Nacionālā Būvkompāniju apvienība un piegādātāju 2008. gadā noslēgtā līguma ietvaros.

Jau rakstīts, ka kustībā Nepērc svešu! apvienojušies pašmāju ražotāji, piemēram, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents D. Šmits, maizes ceptuves Lāči saimnieks Normunds Skauģis, kooperatīvās sabiedrības Mūsmāju Dārzeņi valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa u.c. vietējie uzņēmēji, un viens no kustības mērķiem ir panākt vietējo ražotāju atbalstu un mudināt iedzīvotājus iegādāties Latvijas preci. Kustība jau reiz vērsusies Saeimā, prasot Saeimas namā pieeju Latvijā ražotam pienam, ūdenim un citiem pārtikas produktiem.

Gaismas pils būvniecība kopumā izmaksās ap 110 miljoniem latu. Pašlaik līdz tās pilnīgai pabeigšanai atlikusi desmitā daļa darbu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra