Iecavas pašvaldība mainījusi sākotnējo nodomu pieprasīt no stadiona būvniekiem Reaton-RERE04 līgumā paredzēto bankas garantiju par darbu nepabeigšanu termiņā, bet iekasēs soda naudu par kavējumiem. Lai arī novada domes vadītāji iepriekš publiski pauda apņemšanos pieprasīt bezstrīdus kārtībā iegūstamo bankas garantijas daļu – 10% līguma summas jeb ap 120 tūkstošiem latu – pēc tikšanās ar būvnieku pārstāvjiem nodoms mainīts, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Pieprasījums bankai ieskaitīt pašvaldības kontā paredzēto summu nosūtīts, taču tas izdarīts pirms līgumā paredzētā darbu termiņa  - 9. septembra, sacījis opozīcijas deputāts, finanšu komitejas dalībnieks Atis Avots (LSDSP). Vēl pirms tam pašvaldība saņēmusi būvnieku vēstuli, kurā lūgts termiņa pagarinājums, informējis izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.

Pēc septembra domes sēdes, kurā M. Veinbergs ziņoja par darbu kavējumiem un pamatoja bankas garantijas pieprasījumu, nācās sasaukt ārkārtas finanšu komitejas sēdi, kurā būvfirmas pārstāvji atzina savu vainu un «ļoti lūdza» nepiemērot nopietnāko soda sankciju, jo tas ir graujoši uzņēmumu reputācijai un traucēs turpmākajā darbā, stāstījis A. Avots.

Deputāts Juris Krievs (NA/LZS), kurš strādā ceļu būvē, domes sēdē paudis, ka stadiona būvnieki izrādījuši «pašpārliecinātību un muļķību», tomēr bankas garantijas iekasēšana ir galējs līdzeklis, kas praksē izmantojams tad, ja būvfirma vispār pazūd un nedara neko. M. Veinbergs atzinis, ka pāris nedēļu augustā nokavētas, būvniekiem cerot, ka tomēr tiks akceptēts nepareizi uzlietais asfalts, lai arī speciālo segumu uz tā kvalitatīvi uzlikt nebūtu iespējams.

Nolemts atsaukt bankas nodrošinājuma pieprasījumu, bet iekasēt līgumā paredzēto soda naudu par kavējumiem – 1% dienā, bet ne vairāk par 120 tūkstošiem latu. Reaton-RERE04 pārstāvji pauduši apņemšanos pabeigt darbus 10. oktobrī, vēsta Bauskas Dzīve. Laika apstākļu dēļ tas gan nešķietot ticami, jo pareizai speciālā seguma uzklāšanai bija vajadzīgas divas nedēļas bez lietus ar ne mazāk kā plus desmit grādu temperatūru.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra