Latvijā realizēts lielākais ūdenssaimniecības attīstības projekts, kas ietvēra ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūvi Tukumā 120 km garumā, Db.lv informē Tukuma novada domes pārstāvji.

Līgums par ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Tukumā» realizāciju tika parakstīts 2011. gada jūlijā.

Šā gada maijā tika pabeigti projektā plānotie būvniecības darbi, kopumā izbūvējot un rekonstruējot ūdensvada tīklus 59,7 km garumā ar pievadi 1718 īpašumiem, kā arī  izbūvējot un rekonstruējot 60 km kanalizācijas tīklus ar  pievadi 1586 īpašumiem. Tāpat tika izbūvētas 13 jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, kas nodrošinās notekūdeņu pārsūknēšanu, lai visi notekūdeņi tiktu attīrīti pilsētas attīrīšanas iekārtās Tīlē.

Projekta kopējās projektēšanas un būvniecības izmaksas sasniedza  16,1 milj. latu, no kuriem būvdarbus 13,9 miljonu latu apmērā veica būvkompānija Skonto Būve.

ES Kohēzijas fonda finansējums ir 10,38 milj. Ls, Tukuma novada pašvaldības  līdzfinansējums – viens miljons Ls, PSIA Tukuma ūdens aizņēmums – 1,47 milj. Ls.

Db.lv jau rakstīja, ka vairākās Latvijas pilsētās ar Kohēzijas fonda atbalstu  notiek vai tiek plānoti ūdenssaimniecības darbi. Piemēram, šā gada jūnijā noslēgts vairāk nekā 3,7 milj. Ls vērts konkurss par ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšanas darbu veikšanu Mellužos un Valteros. Savukārt 5,4 miljonu LS vērts ūdensapgādes projekts Valmierā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra