Latvijas tiltu būvniecības uzņēmuma a/s Latvijas tilti un Lietuvas ceļu būves kompānijas Kauno keliai konsorcijs uzvarējis konkursā par Panemunes apvedceļa būvniecību Lietuvā, informē a/s Latvijas tilti pārstāvji.

Paredzētā līguma summa ir 84,78 miljoni litu jeb 17,3 milj. Ls, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). A/s Latvijas tilti paredzamā darbu daļa veido 45% no kopējā projekta apjoma jeb 37,9 milj. litu (7,7 milj. Ls), ieskaitot PVN. Pašlaik tiek gaidīts piedāvājums noslēgt līgumu.

Projekta ietvaros a/s Latvijas tilti veiks vairāk nekā 460 metrus gara tilta būvniecību, kā arī tilta estakādes un stiprinošās sienas būvniecību.

«Tā kā mēs saskatām lielu uzņēmuma izaugsmes potenciālu tiltu un ceļa pārvadu būvniecībā Lietuvā, tad arvien aktīvāk iesaistāmies konkursos kaimiņvalstī,» norāda a/s Latvijas tilti prokūrists Artjoms Milovs, piebilstot, ka uzņēmumam nozīmīga loma ir stratēģiskai sadarbībai ar lietuviešu ceļu būves uzņēmumu Kauno keliai.

Pašlaik a/s Latvijas tilti veic trīs objektu būvniecību Lietuvā. Kopš 2010. gada Klaipēdas ostā uzņēmums veic kravu un pasažieru termināļu būvniecību piestātnēs Nr.80 un Nr.81, savukārt pagājušajā gadā tika sākta divu piestātņu - Nr. 7 un Nr. 8 -rekonstrukcija. 2012. gadā a/s Latvijas tilti Viļņas centrā uzsākta Galežinio Vilko ielas rekonstrukciju.

Panemunes apvedceļa būvniecība ir Lietuvas un Krievijas Federācijas kopprojekts. Tas paredz jauna tilta būvniecību pār Nemunu, kas veido Lietuvas robežu ar Kaļiņingradas apgabalu Krievijas Federācijā.

Db.lv jau informēja, ka a/s Latvijas tilti šā gada pirmā ceturkšņa peļņa bijusi 58,9 tūkst. latu apmērā, kas ir par 63% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Savukārt uzņēmuma apgrozījums pirmajā ceturksnī sarucis par 2% līdz 2,973 milj. Ls.

2011. gadā a/s Latvijas tilti nopelnīja 173 tūkst. Ls, salīdzinot ar 1,99 miljoniem Ls peļņu iepriekšējā gadā. Par nepilniem 20% sarucis apgrozījums, sasniedzot 18 miljonus latu.

A/s Latvijas tilti ir holdinga LNK Group uzņēmums.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra