Valsts darba inspekcija (VDI) augstceltņu Z-Towers būvlaukumā konstatējusi vairākas nedrošas darba vietas, pastāstīja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

(Pievienota 5.rindkopa.)

Kādi tieši pārkāpumi konstatēti, Vincevs neatklāja. «To mēs nedrīkstam atklāt, tas attiecas uz konkrēto uzņēmumu. Apturam objekta darbu tad, kad tas var apdraudēt darbinieku veselību vai dzīvību,» viņš sacīja.

Objekta darbība ar VDI rīkojumu ir apturēta kopš 14.decembra. Līdz 29.decembrim uzņēmumam ir jāsakārto nedrošās darba vietas, tad VDI dosies atkārtotā pārbaudē un lems par rīkojuma atcelšanu, pastāstīja Vincevs. Novērst nepilnības uzņēmums var arī ātrāk, un līdz ar to arī ātrāk atsākt darbus, viņš piebilda.

Tikmēr VDI turpinās letālā nelaimes gadījuma izmeklēšanu, kas varētu ilgt līdz pat 80 dienām. Tāpat ir uzsākta un tiks turpināta administratīvā pārkāpuma lietvedība, jo VDI saskatījusi objektā iespējamus darba aizsardzības pārkāpumus, skaidroja Vincevs.

Projekta Z-Towers attīstītāju AS Towers Construction Management pārstāvis Artūrs Ivanovs neatklāja, kādas nedrošās darba vietas VDI objektā atklājusi, jo negadījuma izmeklēšanas laikā uzņēmums nevarot sniegt nekādus komentārus. Ivanovs piebilda, ka attīstītāji sadarbojas ar visām negadījuma izmeklēšanā iesaistītajām institūcijām un visus konstatētos pārkāpumus novērsīs noteiktajos termiņos.

Kā ziņots, 14.decembrī augstceltņu Z-Towers būvlaukumā, krītot no augstuma, gājis bojā 21 gadu vecs strādnieks, apstiprināja VDI. Uz izmeklēšanas laiku objektā visi būvdarbi ir apturēti.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji, kuri izsaukumu uz notikuma vietu saņēmuši plkst.18.21.

VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele stāstīja, ka vīrietis bija kritis no liela augstuma un iekritis šahtā trešā stāva līmenī, tādējādi uzkrītot uz sastatnēm. Ugunsdzēsēji jaunieti izvilka, un mediķi konstatēja viņa nāvi.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis teica, ka par notikušo sākts kriminālprocess un izmeklēšanā policija sadarbosies ar Valsts darba inspekciju.

Augstceltņu Z-Towers projekta attīstītāju AS Towers Construction Management pārstāvis Artūrs Ivanovs norādīja, ka uzņēmumā visi ir satriekti par notikušo negadījumu, tas esot liels šoks un cilvēcisks pārdzīvojums.

«Izsakām visdziļāko līdzjūtību traģiskajā nelaimē bojāgājušā ģimenei, tuviniekiem un draugiem. Esam gatavi sniegt atbalstu bojāgājušā ģimenei un izmeklētājiem, lai iespējami ātri noskaidrotu notikušā apstākļus un cēloņus,» sacīja Ivanovs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra