Zolitūdē noslēgušies sagatavošanās darbi, lai sāktu sabrukušā lielveikala Maxima demontāžu un nodrošinātu glābējiem drošu piekļuvi vietām, kur gruveši vēl nav pārmeklēti un varētu atrasties vēl kāds traģēdijā bojāgājušais.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Viktorija Šembele, ir saņemti ģeometriskā stāvokļa kontroles mērījumu dati, kas liecina, ka sabrukušā veikala atlikušajās konstrukcijās nav novērojamas svārstības, tāpēc nolemts sākt nedrošo konstrukciju demontāžu, izmantojot demontāžas ekskavatoru jeb tā saukto "grauzēju".

Pēc konstrukciju demontāžas glābēji varēs turpināt darbu vietā, kas vēl nav pārbaudīta, meklējot gruvešos bojā gājušos.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja glābšanas darbu vadītājs Mareks Silovs, pāris stundu laikā vēl nav izdevies piekļūt vietai, kur drupās vēl varētu būt cilvēki, konkrētā vieta joprojām nav droša un darbi tur tiks sākti tikai tad, kad drošība būs nodrošināta.

Pie lielveikala ir ieradies vēl viens mūru "grauzējs", lai darbi notiktu raitāk, bet kopumā pašlaik rosība ir nedaudz mazāka nekā aktīvo glābšanas pasākumu laikā vakar.

Traģēdijas vietā joprojām ir simtiem cilvēku, kuri piemin bojā gājušos.

Kā ziņots, glābšanas darbi Zolitūdē turpinās ceturto dienu. Lielveikala Maxima griesti iebruka 21.novembra vakarā, aprokot desmitiem cilvēku. Aptuveni stundu pēc pirmā nogruvuma sekojis otrs, kas apbēra arī ugunsdzēsējus, kuri bija sākuši glābšanas darbus. Bojā gāja trīs glābēji, vairāki nokļuva slimnīcā.

Drupās joprojām, iespējams, atrodas kāda bojāgājušā mirstīgās atliekas. Bīstamības dēļ sestdien darbi uz laiku tika pārtraukti, jo glābšanas darbu laikā ēkas jumta konstrukcijas iebruka trešo reizi. Drošības apsvērumu dēļ nolemts ēku pakāpeniski nojaukt, veicot kontrolētus nogruvumus.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane uzsvēra, ka darbu prioritāte ir personu meklēšana. Viņa pauda cerību, ka darbus šodien izdosies pabeigt.

Savukārt Valsts policija uzsver, ka reizē ar glābējiem gruvešos strādā arī izmeklētāji un eksperti, kuri vāc pierādījumus, lai vēlāk veiktu ekspertīzi un noskaidrotu traģēdijas cēloņus.

Kā ziņots, Zolitūdē ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala Maxima drupās atrasti jau 54 bojāgājušie, vēl septiņi cilvēki ir pieteikti kā pazuduši.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra