Par būvniecību kaimiņi jāinformē

Būve
2013. gada 28. februāris 08:00

Projekta pasūtītājam par būvatļauju būs jāinformē, nosūtot ierakstītas vēstules apkārt esošo nekustamo īpašumu īpašniekiem.

Tādu risinājumu par labu esam atzina gan Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, gan nevalstisko organizāciju pārstāvji, arī aptaujātie nekustamo īpašumu attīstītāji un būvnieki. Bez tam uz zemes gabala, kurā plānota būvniecība, triju darba dienu laikā būs jāizvieto būvtāfele ar saturu, kuru noteiks Ministru kabinets.

Ar šādu risinājumu tikšot panākta līdzās esošo nekustamo īpašumu īpašnieku informēšana par iecerēto būvniecību un saņemto būvatļauju. Tiesa gan, jārēķinās, ka ierakstītā vēstulē atsūtītajai informācijai, kā arī būvtāfelei būs tikai informatīvs raksturs, jo būvatļaujas apstrīdēšanas  termiņš iestāsies līdz ar tās publicēšanu pašvaldības mājaslapā, nevis no brīža, kad konkrētais cilvēks saņēmis informāciju par iecerēto būvniecību ierakstītā vēstulē no projekta attīstītāja.

Ekonomikas ministrija  sākotnēji  piedāvāja parlamentāriešiem divus  risinājuma variantus, kuri gan pilnībā neapmierināja  klātesošos. Proti, vienā variantā pasūtītājam tika dota izvēle rakstiski informēt to nekustamo īpašumu īpašniekus, kuri robežojas ar zemi, bet obligāta  bija būvtāfeles uzstādīšāna. Otrā variantā pasūtītājam būtu izvēle – informēt ar ierakstītām vēstulēm vai ar būvtāfeli.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra