Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA) vērsušās pie Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas ar aicinājumu pārskatīt aprīļa vidū Saeimā pieņemtos grozījumus Būvniecības likumā, kuri pēc pašvaldību pārstāvju norādītā, aizkavē būvniecības procesu.

Abas organizācijas izstrādājušas grozījumus Būvniecības likumā un piedāvā atgriezt atpakaļ iepriekš spēkā esošo regulējumu, proti – būvatļauju var sākt izpildīt ar tās spēkā stāšanās brīdi, savukārt tās darbība tiek apturēta likumā noteiktajā kārtībā tikai tad, ja tā ir apstrīdēta vai pārsūdzēta.

Kā alternatīvus situācijas risinājumus LPS un LLPA aicina izvērtēt iespēju ar pēdējiem grozījumiem Būvniecības likumā noteikto regulējumu būvatļauju izpildes uzsākšanai neattiecināt uz šā gada vasarā izdotām būvatļaujām. Kā vēl viena alternatīva esot izvērtējama iespēja samazināt noteikto termiņu laikposmam, kuram beidzoties, ir iespējams likumīgā kārtā uzsākt būvatļaujas izpildi.

Pēdējie grozījumi Būvniecības likumā stājās spēkā šā gada 1.jūnijā. Rezultātā izveidojusies situācija, ka jebkuru izsniegtu būvatļauju var uzsākt pildīt un būvdarbus var uzsākt veikt tikai 1,5 mēnesi pēc būvatļaujas izsniegšanas neatkarīgi no tā, vai būvatļauju kāds ir apstrīdējis vai pārsūdzējis, vai nav. Pēc 1.jūnija izsniegtas būvatļaujas var uzsākt īstenot tikai vasaras vidū arī tad, ja strīdu par būvatļauju tiesiskumu nav, norāda LPS.

«Aktīvākajā būvniecības sezonā būvniecības process ir apstādināts. Šāda situācija ne tikai nepamatoti aizskar labvēlīgu administratīvo aktu – būvatļaujas saņēmēju intereses gadījumos, kur strīdi par būvniecības procesa tiesiskumu nav, bet vēl vairāk – šāds regulējums nelabvēlīgi ietekmē uzņēmējdarbības vidi Latvijā, kā arī kavē Eiropas Savienības līdzfinansēto būvniecības projektu realizāciju un finansējuma apguvi,» savu nostāju pauž pašvaldību pārstāvji.

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas sniegto informāciju apstrīdēto būvatļauju skaits ir līdz 2,5% no kopējā izsniegto būvatļauju skaita. Šāds neliels apstrīdēšanas iesniegumu apmērs pret kopējo izsniegto būvatļauju skaitu nevarot kalpot par pamatu visu būvatļauju darbības apturēšanai līdz apstrīdēšanas vai pārsūdzēšanas termiņu beigām.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra