Rīgā šodien svinīgi atklāta renovētā Spīķeru kvartāla teritorija, atjaunotā promenāde un veloceliņš gar Daugavu starp Dzelzceļa un Salu tiltu, kura kopējais garums ir 1,2 kilometri.

Tāpat drīzumā pie promenādes Salu tilta galā tapšot arī betona skeitparks, bet rudenī sāksies krastmalas nostiprināšanas darbi.

Nākamgad pašvaldība plāno sākt Salu tilta remontu, un šo darbu gaitā tiks sakārtotas arī gājējiem un velosipēdistiem paredzētās galerijas zem tilta malām, skaidro Rīgas dome.

Tāpat jau nākamgad tiks sākts darbs, lai rekonstruēto posmu līdz Salu tiltam savienotu ar Ķengaraga promenādi, kas sākas pie Dienvidu tilta.

Rīgas mērs Nils Ušakovs klātesošajiem arī pastāstīja, ka ap 2016.-2017.gadu Rīgas dome ķersies pie kreisā krasta sakārtošanas, sākot promenādes rekonstrukciju gar Mūkusalas ielu, tādējādi radot patīkamāku apkaimi pie Nacionālās bibliotēkas ēkas.

Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas rekonstrukcijas darbu gaitā nojauktas trīs ēkas, 43 nolietotas garāžas, nomainīti 6,5 kilometri elektrības kabeļu, uzstādīti 94 apgaismojuma balsti, nomainīts ūdensvads 1,2 kilometru garumā, lietus kanalizācija 2,3 kilometru garumā.

Veicot labiekārtošanas darbus, izveidots bērnu rotaļlaukums, uzstādīti 75 soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu 93 metru garumā, uzstādīti 52 puķu podi.

Objektā iestādīts ap 60 lielu koku - kļavas, liepas un vītoli, 230 dažādu sugu krūmi, 740 ziemciešu puķu stādi. Pie kāpnēm un piestātnēm krastmalā, kā arī pie gājēju tuneļa izbūvētas nobrauktuves cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācijas projektā ieguldīti 5,37 miljoni latu. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda piesaistīts finansējums 2,55 miljonu latu apjomā, Rīgas domes līdzfinansējums ir 2,75 miljonu latu, bet vēl 120 000 latu piešķirti no pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem betona skeitparka būvniecībai. Spīķeru kvartāla revitalizācijas projektu veica personu apvienība Merks-Saldus ceļinieks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra