10. decembra pēcpusdienā ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka Lielajā ielā 14. Kopš aprīļa sākuma universitātē noritējuši vērienīgi renovācijas darbi.

Renovācijas gaitā ir atjaunotas laboratorijas, koplietošanas telpas, kāpnes, un ieejā izveidotas automātiski atveramās durvis. Jaunu un uzlabotu izskatu ieguvušas auditorijas, ēkas gaiteņi un foajē. Universitātes telpas pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izbūvējot gan uzbrauktuvi, gan liftu. Liepājas Universitātes galvenajā ēkā ierīkota arī mūsdienīga ugunsdzēsības sistēma un zibensaizsardzība, kā arī nomainīti elektrotīkli.

Renovācijas darbus veica būvniecības uzņēmums Consortium RTS, ar kuru parakstīts līgums par renovācijas veikšanu LVL 603 050 (ar PVN) apmērā. Būvniecības uzņēmuma darbinieki kopā universitātes ēkā strādāja 28 105 stundas.

Projekta ietvaros ir ieklāti 1748 kvadrātmetri parketa, kas atbilst 4 basketbola laukumiem, un 1962 kvadrātmetri linoleja, kas ir līdzvērtīgi 5 basketbola laukumiem. Ievilkto kabeļu kopējais garums esot teju vienāds ar attālumu no Liepājas Universitātes līdz Durbei.

«Nozīmīgi remontdarbi universitātes ēkā nebija veikti kopš 1958. gada. Pārmaiņas bija ļoti nepieciešams, un paveiktais ir ieguldījums ilgtermiņā,» norāda projekta vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Projekta kopējās izmaksas ir LVL 1 837 772, no kuriem 85% projekta izmaksu ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Liepājas Universitāte nodrošina līdzfinansējumu 7,5% apmērā, tāda paša apjoma līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra