Rīgas domes Īpašuma departaments un būvuzņēmums RE&RE, uzstādot web-kameru, dod iespēju ikvienam sekot līdzi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jaunā pazemes apjoma būvniecības procesam.

Saites uz webkameru var atrast Īpašuma departamenta mājas lapā rdid.lv un būvuzņēmuma mājaslapā rere.lv. Drīz saite uz web-kameru darbosies arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mājas lapā lnmm.lv.

Db.lv jau vēstīja, ka jūnija vidū no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja būvžoga tika nozagts viens no 22 mākslas darbu attēliem - mākslinieka Kārļa Padega 1932. gadā tapušās gleznas Madonna ar ložmetēju reprodukcija.

Departamenta pārstāve Ilze Krūkle pastāstīja, ka mākslas darbu reprodukcijas pārklātas ar tā saukto antigrafiti pārklājumu, kas pasargā attēlus no apķēpāšanas un rada iespaidu, ka tās pārklātas ar stiklu. Reprodukcijas pie žoga pieskrūvētas ar vairākām pamatīgām skrūvēm, kuru atskrūvēšanai nepieciešams elektriskais skrūvgriezis, kas ļauj secināt, ka garnadzis gleznu noskatījis jau laikus.

Kā ziņots, muzeja rekonstrukcijā, restaurācijā un paplašināšanā tiks ieguldīti 24 miljoni latu, no kuriem 15 miljonus latu piešķir Rīgas dome, 8 miljoni tiks piesaistīti no Eiropas Savienības līdzekļiem, bet 1,2 miljoni ir valsts finansējums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra