Aizkrauklē jau 14 gadus darbojas SIA Auto Cardan, kas agrāk bija pazīstama ar nosaukumu Auto Kardāns, taču visu šo laiku uzņēmuma darbinieki strādājuši īrētās telpās. Nupat sākti būvdarbi, lai uzceltu savu ražotni, vēsta reģionālais medijs Staburags.

SIA Auto Cardan inženieris Guntis Klūga stāstījis, ka uzņēmums jau pasen nopircis zemi Aizkraukles pagastā, Ošos, līdzās pašreizējai ražotnei Kalna ielā 17, bet tikai tagad radusies izdevība jaunas ēkas celšanai izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, kuru administrē Lauku atbalsta dienests. Par savu naudu vien ražotni pašlaik uzcelt nevarētu. Ēkas būve izmaksās ap 300 tūkstošiem eiro, un trešo daļu izmaksu segs ERAF. Sākotnēji bija iecerēts būvēt divstāvu ēku, tomēr, lai samazinātu izmaksas, nolemts celt vienstāva būvi 1070 kvadrātmetru platībā. Tur būs gan ražošanas, gan administrācijas telpas un noliktava, ziņo Staburags.

Uzņēmuma īpašnieks Agris Kārkliņš skaidrojis, ka šogad plānots ieliet pamatus, bet būvniecību turpināt un pabeigt nākamgad. Projekts izstrādāts, ņemot vērā darbinieku vēlmes un ieteikumus.

Pašlaik uzņēmumā Aizkrauklē strādā deviņi cilvēki, divi Rīgā nodarbojas ar komerctehnikas tirdzniecību, bet filiālē Igaunijā — pieci. Kādreiz ražotne Aizkrauklē bija pazīstama ar nosaukumu Auto Kardāns, bet Igaunijas filiāle darbojās kā Auto Cardan. Tāpēc nolemts uzņēmumu reģistrēt ar vienotu nosaukumu — Auto Cardan.

Pašlaik uzņēmums Aizkrauklē īrē telpas no a. s. Virši — A, kas ražotnei neesot īsti piemērotas. Ziemā ēkas augsto griestu dēļ daudz līdzekļu jāizlieto apkurei, jāapsilda arī telpas, kuras ražošanai nevar izmantot.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra