Vakar vakarā iebrukušās ēkas Rīgā, Priedaines ielā 20 īpašnieki un būvdarbu veicēji izsaka visdziļāko līdzjūtību šajā traģēdijā bojāgājušo ģimenēm, kā arī cietušajiem un viņu tuviniekiem, teikts vēlu vakarā izplatītā paziņojumā medijiem.

«Tāpat kā visi esam šokā par notikušo un izsakām līdzjūtību visiem cietušajiem un viņu tuviniekiem. Par šīs traģēdijas patiesajiem iemesliem ir pāragri spriest, tas tiks noteikts izmeklēšanā. Pašlaik ir izteiktas dažādas versijas, un, tā kā būvdarbi tika veikti stingri pēc projekta, mēs nevienu no tām plašāk komentēt nevaram.

Taču šobrīd vissvarīgākais ir cietušo glābšana, un arī mēs kopā ar tehniskajiem uzraugiem, projektētājiem un konstruktoriem jau esam ieradušies notikuma vietā, kur šobrīd tiek veikti steidzamie glābšanas darbi,» norāda būvdarbus veikušā uzņēmuma RE & RE komunikācijas vadītāja Mārīte Straume.

Arī ēkas īpašnieka - Homburg grupas - valdes loceklis Džeimss Torpejs norāda, ka uzņēmums ir gatavs visciešākajai sadarbībai ar Valsts policiju un citām iesaistītajām institūcijām, lai noskaidrotu patiesos traģēdijas iemeslus, jo notikušais ir šoks visiem projektā iesaistītajiem - projekta izstrādē, saskaņošanā un būvniecībā bija ievērotas visas normatīvo aktu prasības.

Nekavējoties tikšot lemts par to, kādu atbalstu un kādā veidā varētu sniegt traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem.

Db.lv jau rakstīja, minētais Maxima veikals tika atklāts 2011.gadā, kad tas tika atzīts par vienu no trim labākajiem Latvijas arhitektūras darbiem. Maxima (XX) veikalā ieguldītās investīcijas bija plānots atpelnīt septiņu līdz astoņu gadu laikā, toreiz sacīja Maxima Latvija vadītājs Gintars Jasinsks. Investīciju apmērs veikalā veidoja 1,16 miljonus eiro (812 000 latu).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra