Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA Rimi Latvia pavasarī plāno pabeigt pērn sākto Rimi hipermārketa projekta realizāciju Ķekavas novada tirdzniecības centrā A7, norāda Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Viņš norādīja, ka Rimi būs tirdzniecības centra A7 enkurnomnieks. Hipermārketa platība būšot aptuveni 2500 kvadrātmetri. Jaunā Rimi hipermārketa izveide nodrošinās teju 100 jaunas darba vietas vietējās apkaimes iedzīvotājiem.

Informāciju par plānotajām projekta izmaksām Turlais nevarēja izpaust, jo to liedz māteskompānijas - Zviedrijas mazumtirgotāja ICA AB - biznesa stratēģijas politika.

Taču viņš atklāja, ka šogad plānots turpināt attīstīt Rimi veikalu tīklu, investēt esošo veikalu pārveidošanā un labiekārtošanā. Patlaban notiek aktīvs darbs pie divu nozīmīgu projektu realizācijas Ogrē - Rīgas ielā un Upes prospektā. Abi šie projekti vēl ir saskaņošanas procesā ar atbildīgajām institūcijām, taču Turlais pauda cerību, ka jau tuvākajā nākotnē izdosies atvērt šos veikalus.

Tirdzniecības centra Rīgas ielā projekts ir ievērojams ar to, ka atradīsies izdevīgā vietā, proti, Rīga-Daugavpils šosejas malā, kas ir viena no aktīvākajām auto maģistrālēm Latvijā, teica Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka šī Rimi veikala platība varētu būt aptuveni 3500 kvadrātmetru apmērā.

«Šī veikala izveide būs nozīmīgs solis Ogres novada attīstībā, ne tikai nodrošinot darba vietas vietējiem ogrēniešiem, bet arī labiekārtojot apkārtējo teritoriju. Esam pārliecināti, ka pēc veikala izveides ogrēnieši būs tikai ieguvēji, jo, palielinoties konkurencei tirgotāju starpā, preču cenas kļūs zemākas, savukārt izvēles iespējas daudz plašākas,» skaidroja Turlais.

Savukārt Rimi veikalu Upes ielā plānots attīstīt aptuveni 2000 kvadrātmetru apmērā, kas ir uz pusi mazāks, salīdzinot ar to, kāds tas bija iecerēts iepriekš. Toties tādējādi tiks saglabāts vairāk vietas zaļajai zonai. «Pilsētas iedzīvotājiem arī turpmāk būs iespējams baudīt pastaigas un pulcēties otrpus veikalam esošajā zaļajā zonā, kur Rimi uzbūvēs modernu un drošu rotaļu laukumu bērniem. Jaunais veikals nodrošinās vairāk nekā 50 jaunas darba vietas vietējiem iedzīvotājiem,» atzīmēja Turlais.

Nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas Colliers International sagatavotajā 2012.gada nekustamā īpašuma tirgus pārskatā norādīts, ka Rimi kļūs par enkurnomnieku tirdzniecības centrā A7 ar iznomājamo platību 5075 kvadrātmetri, kā arī plāno vairākus jaunus veikalus visā Latvijas teritorijā.

Pārskatā arī teikts, ka iespējas centru paplašināšanai meklē arī citi tirgus līderi.

Kā ziņots, mazumtirdzniecības veikalu kompānija SIA Maxima Latvija šogad kopumā plāno atvērt aptuveni septiņus jaunus Maxima veikalus, atklāja Maxima pārstāvis Ivars Andiņš.

Divi jauni Maxima XX veikali tiks atvērti Rīgā un pa vienam Jēkabpilī un Jūrmalā, Kauguros. Tāpat plānots šajā gadā atklāt jaunu Maxima X veikalu Rīgā, Dammes ielā, un, iespējams, Ķekavas novada Baložos un Dobelē, teica Andiņš.

Kā ziņots, Rimi konsolidētais apgrozījums 2011.gadā sasniedzis 417,16 miljonus latu. Tas ir par 6,5% vairāk nekā 2010.gadā, kad koncerna apgrozījums bija 391,83 miljoni latu. "Rimi" konsolidētā peļņa 2011.gadā bija 6,345 miljoni latu, kas ir par 21,4% vairāk nekā 2010.gadā, kad koncerns nopelnīja 5,23 miljonus latu.

Rimi ir Zviedrijas mazumtirgotāja ICA AB meitasuzņēmums Latvijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra