Cēsīs sākušies Centrālās bibliotēkas renovācijas darbi, kurus paredzēts pabeigt līdz nākamā gada beigām, informēja Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārstāve Edīte Olupe.

Cēsu Centrālās bibliotēkas atjaunošanas kopējās izmaksas ir vairāk nekā 2,05 miljoni lati, tostarp attiecināmās izmaksas veido vairāk nekā 1,99 miljonus latu, no kurām 1,69 miljoni latu ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums, 44,9 tūkstoši latu ir valsts budžeta līdzekļi, bet 254,8 tūkstoši latu – pašvaldības finansējums.

Projekta ietvaros tiks veikta esošās ēkas rekonstrukcija, kā arī paplašināšana, apkārtējās teritorijas labiekārtošana, tostarp Noliktavas ielas posma rekonstrukcija. Būvdarbus bibliotēkā veic Vidzemes energoceltnieks.

Kopš 1955. gada Cēsu bibliotēkas centrālā ēka atrodas Raunas ielā, taču bibliotēkas vēsture Cēsīs ir daudz senāka, skaidro E. Olupe. Arhīva dokumentos un publicētajos materiālos atrodamā informācija liecina, ka publiskā bibliotēka Cēsīs darbojusies jau 1902. gadā, un jau no 1903. gada tā saņem finansējumu no Cēsu pilsētas domes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra