Starp SIA UPTK, Liepājas pašvaldības SIA Komunālā pārvalde un Liepājas domi parakstīts līgums par Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas renovācijas uzsākšanu.

Līgums paredz, ka 1., 2. un 3. kārtas būvdarbus būvnieki apņemas pabeigt trīs mēnešu laikā.

SIA UPTK uzvarēja pašvaldības iepirkumu konkursā, un līguma summa ir gandrīz 450 tūkstoši latu, paredzot 8167 latu finanšu rezervi neparedzētiem darbiem.

Db.lv rakstīja, ka Liepājas dome šā gada pavasarī pieņēma lēmumu par pusmiljona latu finansējuma piešķiršanu Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas unikālās jūgendstila ēkas renovācijai.

Tā kā darbu izpilde paredzēta arī mācību laikā, līgums paredz, ka būvniekam desmit dienu laikā jāiesniedz Liepājas Valsts 1.ģimnāzijai saskaņots detalizēts darbu izpildes kalendārais grafiks.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas renovācijas projekta pirmajās kārtās paredzēts atjaunot ēkas fasādi pret Ausekļa ielu, ēkas jumtu un jumta nesošās konstrukcijas, izveidot jaunas ģērbtuves un sporta telpu cokolstāvā, kā arī renovēt sporta zāli.

Liepājas dome jau iepriekš bija piešķīrusi līdzekļus Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas būvkonstrukciju un inženiertīklu tehniskajai apsekošanai, arhitektoniski mākslinieciskajai inventarizācijai un ēkas renovācijas tehniskā projekta izstrādei.

Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas ēkas arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju veica arhitekti K.Veinberga un J.Zviedrāns, ēkas renovācijas tehnisko projektu šogad izstrādāja SIA Wonderfull.

Liepājas valsts 1. ģimnāzijas ēka ir viens no izcilākajiem Eiropas augstāko standartu jūgendstila arhitektūras paraugiem.

Ir plānots piesaistīt arī ES finansējumu skolas vēsturisko gaiteņu restaurācijai aptuveni 150 tūkst. Ls apmērā. Šīs ES programmas ietvaros tiek īpaši atbalstīta koka un jūgendstila objektu un to interjera elementu atjaunošana un saglabāšana.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra