Rekonstruētajai Dunalkas sporta hallei tiks veikta atkārtota būvekspertīze, jo ir šaubas par jumta konstrukciju skrūvju savienojumu kvalitāti, informējis Liepājas reģiona novadu būvvaldes vadītājs Andris Vaivars, vēsta portāls ReKurZeme.

Sporta halles ekspluatācija līdz ekspertīzes slēdzienam tiek uzskatīta par apturētu, kaut gan tā pēc rekonstrukcijas vēl nav tikusi izmantota, skaidrojis Durbes novada domes priekšsēdētājs Jānis Ruško (Durbes novada attīstībai).

Viņš norādījis, ka visas halles būvniecības kārtas vēl nav nodotas ekspluatācijā. Liepājas reģiona novadu būvvaldes vadītājs precizējis, ka vēl nav nodota ekspluatācijā būvniecības pēdējā kārta - tribīņu balkons, bet pati sporta zāle ekspluatācijā ir nodota un to drīkstēja arī ekspluatēt līdz brīdim, kad atklājās informācija par, iespējams, neatbilstošajiem skrūvju savienojumiem. «Visus objektus, kas pa kārtām ir nodoti ekspluatācijā, drīkst ekspluatēt, norobežojot to daļu, kas vēl nav nodota ekspluatācijā,» ReKurZemei skaidrojis Vaivars.

Liepājas reģiona novadu būvvaldes vadītājs informējis, ka pašvaldība vēl iepriekšējā domes sasaukuma laikā, iesniedzot būvvaldei dokumentus, lai rekonstruētā halle tiktu nodota ekspluatācijā, nebija pievienojusi būvekspertīzes slēdzienu. Šāda ekspertīze nav obligāta prasība - to veic tad, ja rodas šaubas par būvdarbu kvalitāti. Tagad, kad pēc Zolitūdes traģēdijas būvvaldēm visā Latvijā uzdots veikt ēku pārbaudes, atklājies, ka šāda ekspertīze pēc pašvaldības pasūtījuma ir bijusi veikta, bet ekspertīzes slēdziens nav pievienots būvvaldei iesniegtajos dokumentos. «Ir šaubas, ka nav atbilstošu marķējumu - nav izmantotas tādas skrūves, kādas paredzētas pēc projekta, - un ka tās arī nav labi pievilktas,» skaidrojis Vaivars. Tas tiks pārbaudīts atkārtotajā būvekspertīzē.

Pašreizējais novada domes priekšsēdētājs Ruško atzinis, ka viņš nevar komentēt, kāpēc iepriekšējā sasaukuma domes laikā pašvaldība nav pievienojusi dokumentiem būvekspertīzes slēdzienu. Darbiniecei, kura ir atbildīga par šo projektu, uzdots sniegt paskaidrojumus.

Dunalkas sporta halli vairāku gadu garumā rekonstruēja pilnsabiedrība Building Partners, kuras sastāvā ir Livland būve. Būvniecības procesā objekta nodošanas termiņš tika vairākkārt pagarināts.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra