Rīgas domes Īpašuma departaments noslēdzis konkursu par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunas būvniecības darbu veikšanu, par uzvarētāju pasludinot kompāniju Re&Re, kas piedāvāja darbus veikt par 19,8 miljoniem latu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā.

No trīs pretendentiem, kas iesniedza savus piedāvājumus, par labāko tika atzīts SIA Re&Re. Par galveno konkursa uzvarētāja izvēles kritēriju tika noteikta zemākā cena.

Konkurss tika izsludināts pērnā gada oktobra beigās, taču novembrī un decembrī tika veikti grozījumi konkursa nolikumā.

Trešdien Rīgas domes finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstīja muzeja restaurācijas un infrastruktūras uzlabošanas projekta īstenošanas izmaksu palielināšanu līdz 24 miljoniem latu. Tādējādi muzeja rekonstrukcijai paredzētās izmaksas augušas divkārši . Kopējās attiecināmās izmaksas ir 9,4 miljoni latu, bet kopējās neattiecināmās izmaksas no 10,3 miljoniem latu palielinātas līdz 12,5 miljoniem latu. Projekta finansējums būs jāapgūst līdz 2015. gadam.

SIA Re & Re dibināta 1993. gadā, un tās pamatkapitāls ir viens miljons latu. Uzņēmuma valdē darbojas valdes locekļi Egīls Bērzups, Aleksandrs Kalniņš, Didzis Putniņš un Ilze Sila, savukārt valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pilda Ainārs Pauniņš. Re & Re īpašnieki ir Marģers Bitmetis (25%), Egīls Bērzups (25%), Ainārs Pauniņš (25%) un Didzis Putniņš (25%). 2011. gadā Re & Re nopelnīja vairāk nekā 1,73 milj. Ls, kas ir par 46,5% mazāk nekā 2010. gadā. Savukārt uzņēmuma apgrozījums veidoja 23,52 milj. Ls, kas ir par 12% mazāk nekā 2010. gadā.

Līdz šim uzņēmums Re & Re piedalījies un realizējis tādus projektus kā Gaismas pils būvniecība, Cēsu jaunās pils būvniecība un restaurācijas darbi, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra būve Rēzeknē, Rīgas biržas atjaunošana un citus.

Būvfirmas Re & Re pārstāvji ir vieni no dāsnākajiem ziedotājiem politiskiem spēkiem. Pēdējo gadu laikā Re & Re kopumā apvienībai Par Labu Latviju  ziedojusi 168 tūkst. Ls. Tiesa gan, pēdējos gados aktīvi ziedojušas arī citas būvfirmas, piemēram, Skonto būve ziedojusi 10 tūkst. Ls PLL un ZZS, Arčers - 28 tūkst. Ls Jaunajam Laikam un PLL, Binders ziedoja 18 tūkst. Ls PLL, arī uzņēmums ACB ziedojis apvienībai PLL - 17 tūkst. Ls, noskaidrojusi Re:Baltica.

Muzeja galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10a celta laikā no 1903. gada līdz 1905. gadam Rīgas pilsētas mākslas muzeja un Rīgas Mākslas veicināšanas biedrības vajadzībām. 2010.gadā Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu, lai radītu mūsdienīgu muzeja infrastruktūru mākslas darbu eksponēšanai, saglabāšanai, kā arī izveidotu optimālu vidi sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai muzeja telpās. 2010. gada maijā Rīgas domes Īpašuma departaments izsludināja starptautisko metu konkursu par LNMM galvenās ēkas rekonstrukcijas un piebūves projekta izstrādi. Žūrijas komisija 2010. gada 30. septembrī par labāko vienbalsīgi atzina Lietuvas arhitektu biroja Processoffice radīto metu. Pagājušā gada 24. janvārī tika parakstīts līgums par LNMM rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves būvprojekta izstrādi. Projektam ne vien jāmodernizē tuvu avārijas stāvoklim esošā ēka, bet arī jāatrisina telpu trūkuma jautājums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra