Māju siltināšana Rīgā prasīs 10 līdz 15 gadus, jo kopējās izmaksas, lai nosiltinātu visas galvaspilsētas ēkas, veido 900 miljonus latu, norāda Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš norāda, ka «sliktākais, kas ir noticis» - kopš 2009. gada gāze ir kļuvusi vismaz 2,5 reizes dārgāka, ko neviens apkures uzņēmums nosegt nevar, tāpēc tas parādās tarifos. Paralēli tam gāzei tika palielināts pievienotās vērtības nodoklis (PVN), kā arī tika ieviests akcīzes nodoklis gāzei. Ušakovs LNT raidījumā 900 sekundes sacīja – ja atceltu gāzei atceltu akcīzi un samazinātu PVN, rīdzinieki šogad vien ietaupītu 10 līdz 15 miljonus latu.

Ušakovs norāda, ka, lai tas notiktu, Dombrovska valdībai būtu jāatzīst, ka ieviest akcīzi gāzei, kas notika Dombrovska valdības laikā, bijusi kļūda.

Runājot par māju siltināšanu, Ušakovs norādīja, ka no nepieciešamā finansējuma 900 miljonu latu apmērā labākajā gadījumā pusi varētu es nosegt Eiropas Savienība varētu dot pusi, kam gan pats Ušakovs netic, tāpēc tas nozīmē, ka vismaz 500 miljonus vajadzēs meklēt rīdziniekiem, un viņiem šādas naudas nav.

Jau ziņots, ka, izmantojot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu, Latvijā līdz šim renovētas 158 daudzdzīvokļu mājas, tomēr tikai salīdzinoši neliela daļa no tām atrodas galvaspilsētā.

Ušakovs šādu situāciju iepriekš skaidroja ar krīzes negatīvo ietekmi, tācu tikmēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs gan norāda, ka pašvaldība ēku siltināšanas virzienā nav izdarījusi praktiski neko.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra