Ministru kabinets pieņēmis lēmumu atbalstīt Liepājas pašvaldības rosināto ieceri būvēt Liepājā vieglatlētikas manēžu, paredzot šim mērķim finansējumu 3,7 miljonu eiro apmērā.

Valdības sēdē nolemts, ka manēžas projektēšanas izdevumu segšanai nepieciešamais finansējums 200 tūkst. eiro apmērā tiks gūts, novirzot daļu no dotācijas Latvijas Olimpiskajai komitejai valsts galvoto aizdevumu atmaksai, kur izveidojusies līdzekļu ekonomija. Savukārt būvniecībai nepieciešamo valsts līdzfinansējumu 3,5 miljonu eiro apmērā plānots gūt, 2016. un 2017.gadā novirzot Liepājas pašvaldībai kā projekta īstenotājai daļu no dotācijas Latvijas Olimpiskajai komitejai, kas sākotnēji bija paredzēta sporta centra Mežaparks rekonstrukcijai.

Izstrādātais projekts paredz Liepājas Olimpiskā centra infrastruktūras tālāku attīstību, izbūvējot pie Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolas starptautiskiem standartiem atbilstošu slēgto vieglatlētikas manēžu, kā arī izveidojot telpas sportistu internātam. Pilnveidojot Liepājas Olimpiskā centra infrastruktūru, tiks pabeigta sporta kompleksa (Liepājas Olimpiskā centra ēkas un jaunveidojamā slēgtā vieglatlētikas manēža ar sportistu internātu) izveidošana. Pašvaldība uzskata, ka sporta kompleksa papildināšana ļaus veicināt sportistu izcilību, uzlabot treniņa apstākļus jau pazīstamiem sportistiem, pilmveidot sporta bāzi izglītības iestāžu audzēkņiem, kā arī piesaistīt aktīvam sportam vairāk iedzīvotāju.
Vieglatlētikas manēža paredzēta 4900 m2 platībā, kurā ietilpst 200 m skrejceļš pa apli ar 4 celiņiem; iesildīšanās laukums 6x40m vai apkārt skrejceļam; vieta trenažieriem un aprīkojumam; 60 m sprinta taisne ar 4 celiņiem; sektori ar pamataprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, lodes grūšanai, diska mešanas un lodes grūšanas treniņu sektori; basketbola, florbola, futzāla un volejbola sporta spēļu laukumi; saliekamas skatītāju tribīnes ar ne mazāk kā 500 vietām.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra