Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas infrastruktūras objektu 1. kārtas būvdarbu īstenošana tiks uzticēta pašreizējiem būvdarbu veicējiem, proti, Nacionālajai būvkompāniju apvienībai, kas darbus apņēmusies veikt par 10, 77 milj. Ls.

Šādu lēmumu otrdien pieņēma Ministru kabinets.

Saskaņā ar Kultūras ministrijas ziņoto, atbilstoši atklātā iepirkuma konkursa rezultātiem, pašreiz būvniecības stadijā esošās LNB ēkas pieslēgumi ārējiem inženiertīkliem un piegulošās teritorijas izbūve kvartālā starp Uzvaras bulvāri, dzelzceļa tiltu, Valguma ielu un Daugavas krastmalu, izmaksātu vairāk nekā 12 milj. Ls. Tas nozīmē, ka iepirkumu konkursa rezultātā par uzvarējušu būtu jāatzīst piedāvājums, kura izmaksas par vairāk nekā 4 milj. Ls pārsniedz LNB infrastruktūras 1. kārtas izbūvei paredzēto finansējumu.

Minētā iemesla dēļ Kultūras ministrija ir nolēmusi pārtraukt konkursu un sarunu procedūras rezultātā ar LNB jaunās ēkas būvniekiem vienojusies, ka Nacionālā būvkompāniju apvienība apņemas izbūvēt nepieciešamo infrastruktūru par 10,77 milj. Ls. Kultūras ministrija esot saņēmusi nepieciešamo Iepirkumu uzraudzības biroja atļauju konkursa pārtraukšanai un līguma slēgšanai ar piegādātāju, kurš atzīts par uzvarētāju sarunu procedūras rezultātā. Tiesa gan, arī Nacionālās būvkompāniju apvienības piedāvātā būvdarbu cena par 2, 64 milj. Ls pārsniedz plānotos izdevumus LNB jaunās ēkas infrastruktūras 1. kārtas izbūvei.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra