Ventspilī šogad sāks divarpus miljonus latu vērtu Lielā laukuma rekonstrukciju.

Ventspils pašvaldība ir saņēmusi Eiropas Savienības finansējumu pilsētas sabiedriskā centra infrastruktūras rekonstrukcijai, informē Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA). Projekta kopējās izmaksas ir gandrīz 2,5 miljoni latu, un lielākā daļa no tām - 85% - ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļi.

Pilsētas centrs pilda gan reprezentatīvo funkciju, gan ir arī dažādu pasākumu rīkošanas vieta. Lielais laukums, kurš izveidots 70. gadu pirmajā pusē, nojaucot veco apbūvi, ir vieta, kur ventspilnieki tradicionāli sagaida Jauno gadu, kur notiek koncerti, govju parādes un citi pasākumi.

Gan Lielā laukuma, gan ar to kompleksi un funkcionāli saistītā tuvējo ielu infrastruktūra ir fiziski un morāli novecojusi, tā nespēj apmierināt pilsētas augošās vajadzības pēc kvalitatīvas un funkcionālas vides, norāda projekta īstenotāji. Par problēmu ir kļuvusi auto stāvvietu nodrošināšana, kad pilsētas centrā tiek organizēti lieli pasākumi. Tādēļ ir paredzēts veikt Lielā laukuma rekonstrukciju, labiekārtojot teritoriju, izbūvējot celiņus, izveidojot apgaismojumu un veicot apzaļumošanas darbus. Plānots arī sakārtot ar Lielo laukumu saistīto vidi, tostarp rekonstruēt Jaunpilsētas laukumu, daļu no Lielā prospekta, Kuldīgas un Sporta ielu, rekonstruēt automašīnu stāvvietas Reņķa dārzā.

Vienošanos par šā apjomīgā projekta īstenošanu ar Ventspils domi VRAA parakstījusi 14.martā.

Projekta Ventspils publiskās infrastruktūras attīstība un kvalitātes uzlabošana, pilnveidojot uzņēmējdarbības vidi pilsētā ieviešanas laiks ir 19 mēneši. Jau pērn tika izsludināts iepirkums par darbu veikšanu projekta ietvaros, taču šā gada 13.martā nolikumā izdarīti grozījumi.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra