Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Ekonomika

Kas jāņem vērā, iegādājoties nekustamo īpašumu?  6

Piedzīvoti dažādi tirgus kāpumi un kritumi, tomēr labs nekustamais īpašums kā ilgtermiņa investīcija sevi ir pierādījis un joprojām ir viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot ne tikai par ģimenes labklājību, bet arī vecumdienām, uzsver Nordea bankas nekustamā īpašuma eksperts Edgars Indrāns.

Iegādājoties īpašumu, jāpievērš uzmanība vairākiem aspektiem, kas var būt izšķiroši, nodrošinot pastāvīgus ienākumus un peļņu ilgtermiņā. Pirmkārt, tā ir īpašuma cena, kurai nevajadzētu būt augstākai par tirgus vērtību. Otrkārt, jāņem vērā savas finansiālās iespējas un gaidāmie tēriņi – bieži vien cilvēki mēdz apsvērt tikai pirkuma summu, aizmirstot par papildu izdevumiem nākotnē. Kvalitatīvs nekustamais īpašums labā vietā ilgtermiņā vienmēr būs laba investīcija. Vislabāk, ja īpašums tiek iegādāts par iekrātiem līdzekļiem. Šajā gadījumā, paaugstinoties īpašuma vērtībai, palielināsies arī atdeve no investīcijas. Izvēloties īpašumu iegādāties, ņemot bankas kredītu, iegūtā starpība no vērtības pieauguma būs jānovirza procentu maksājumiem un citiem ar kredītu saistītiem izdevumiem, līdz ar to ienesīgums būs mazāks kā, ja īpašums iegādāts par saviem līdzekļiem.

Neatkarīgi no peļņas apjoma ilgtermiņā bankas kredīts nekustamā īpašuma iegādei dod iespēju dzīvot savā nevis īrētā dzīvoklī, kas pati par sevi ir laba investīcija dzīves kvalitātes uzlabošanai šodien un nākotnē.

Tāpēc eksperts piedāvā 5 ieteikumus, kas palīdzēs pieņemt pārdomātu lēmumu, iegādājoties nekustamo īpašumu kā investīciju.

Ar ieteikumiem iespējams iepazīties galerijā augstāk!  

Saistītie raksti

Komentāri

 • Janis

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.13 11:24

  +7 -3

  Lai tas nebutu Latvija

 • ko?

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.13 11:41

  +8 -2

  Piedodiet, bet nāk smiekli lasot - labāk iegādāties par saviem iekrājumiem. Jā, jo jebkuram tak ir iekrāti vismaz 70 000 eiro :D 90% nevar sakrāt par pirmajai iemaksai, kur nu vēl visam īpašumam. SMieklīgi

 • VVZ

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.13 15:43

  +6 -2

  Svarīgākais ir, lai valsts nevarētu iecirst zobus rīklē ar Nekustamā īpašumua nodokļiem, tātad, kā te jau pareizi piezīmēja, īpašumam nav jāatrodas Latvijā.

  • VVZ

   pirms 2 mēnešiem, 2017.02.13 15:46

   Ir jāsaprot, ka nekustamais īpašums nav īpašums klasiskajā izpratnē (to nevar paņemt līdzi, pārvietot), bet tiek pirktas tiesības šo īpašumu kaut kādā veidā izmantot. Šī iemesla dēļ Nekustamais īpašums Latvijā nav uzskatāms par investīciju, jo nodokļi apēd visu iespējamo nākotnes peļņu.

  • fake

   pirms 2 mēnešiem, 2017.02.14 09:29

   +1 -1

   Es pretēji ceru, ka nodokļi sakārtos NĪ vidi Latvija un izskaudīs spekulantus un piesaistīs vairāk ilgtermiņa attīstītājus.

 • ilmārs

  pirms 2 mēnešiem, 2017.02.17 09:38

  +2 -0

  Atgādinu ,kamēr Valsts[VZD] pretēji līgumam ar PTO ar likumu noteiks zemei un būvei VĒRTIBU ta nav investīcija ,betZAUDĒJUMS.Visā pasaulē ekonomisti zin,ka zeme un būve ir PRECE un valsts nedrīgst iejaukties brīvā tirgus ekonomikā izņemot tagadējo Latviju ar eksistējošo PSRS likumdošanu

Reklāma