Industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs NP Properties šī gada pirmajos sešos mēnešos no jauna klientiem iznomājis ražošanas, noliktavu un biroju telpas 13,3 tūkst. m2 platībā, kas ir aptuveni par 29% vairāk nekā šajā laika posmā pērn, informē uzņēmums.

Lielākais pieprasījumu pēc telpām ir no ražošanas uzņēmumu puses, tostarp no metālapstrādes, mēbeļu ražošanas, kartona un gumijas izstrādājumu ražošanas nozarēm. Tāpat salīdzinoši augsta interese ir uzņēmumiem, kuru darbības profils ir tirdzniecība un loģistika, kā arī IT un telekomunikāciju uzņēmumi.

NP Properties ir izdevies palielināt arī apgrozījumu – šī gada pirmajos sešos mēnešos tas ir par 4% lielāks nekā šajā laika periodā 2010.gadā.

Ņemot vērā pirmā pusgada darbības rādītājus, uzņēmuma vadība prognozē, ka turpinās palielināties pieprasījums pēc telpām visos segmentos (ražošanas, noliktavas, biroju), vidēji 25% robežās. Elita Moiseja, NP Properties valdes priekšsēdētāja raksturo, ka vairāk telpas ir pieprasījuši mazie un nelielie uzņēmumi, kas attīstījuši vai arī kuru pamata profils ir balstīts uz inovatīvas produkcijas izstrādi un realizāciju eksporta tirgos. Tieši šāda tipa uzņēmumi no ekonomisko recesiju pārvarēja visefektīvāk un likumsakarīgi šobrīd ir stabili savos attīstības plānos, viņa uzskata.

Šobrīd lielākais pieprasījums ir pēc telpām industriālajos parkos Rīgā – Nordic Technology Park, NP Business Centre, un Jelgavā NP Jelgavas Biznesa Parks. Kopumā šajos parkos iznomāti attiecīgi 98%, 56% un 34% no kopējās iznomājamās telpu platības.

Joprojām industriālajos parkos samazinās ārvalstu uzņēmumu skaits. Patlaban no jauna iznomātajās telpās ir vidēji tikai 3% ārvalstu uzņēmumu.

Pēc E. Moisejas domām, ārvalstu uzņēmumu intereses zudums ir nacionāla līmeņa problēma. Kādreiz NP Properties parkos attiecība starp ārvalstu un pašmāju uzņēmumiem bija aptuveni 60% pret 40%, tad pēdējo divu gadu laikā ārvalstu uzņēmumu īpatsvars parkā samazinājies līdz 22%. Vienlaicīgi pozitīvi esot vērtējams fakts, ka šogad izdevies palielināt nomnieku skaitu, kamēr pērn pirmajā pusgadā zaudēti aptuveni 5% nomnieku.

Kā galvenos ārvalstu uzņēmēju un investoru interesi kopumā kavējošos faktorus E. Moiseja nosauc neprognozējamo nodokļu politiku valstī, kā arī augsto ēnu ekonomikas īpatsvaru, kas ārvalstu uzņēmējus nostāda daudz neizdevīgākā situācijā, uzsākot darbību Latvijā.

NP Properties ir Latvijā lielākais industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs. Tā astoņos industriālajos parkos Rīgā, Olainē, Jelgavā, Salaspilī, Rēzeknē un Daugavpilī darbojas aptuveni 150 nomnieku.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra