Valsts īpašumu apsaimniekotājs Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) divus robežpunktus un bijušo pansionātu Reģi atkārtotā izsolē plāno pārdot februāra otrajā pusē.

VNĪ sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Laukšteina norāda, ka īpašumus izsolē ar augšupejošu soli tiks piedāvāti šā gada 24.februārī. «Visu triju objektu vairāksolīšanas sākumcena ir samazināta par 20%, kā to paredz Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likums,» piebilda Laukšteina. Tādējādi Reģu izsoles sākumcena noteikta 14,48 tūkstoši latu, Ainažu kontroles punktam - 73,6 tūkstoši latu, bet Ruiču muitnīcai - 3,2 tūkstoši latu.

Jau vēstīts, ka izsolē pērnā gada 16.decembrī VNĪ pārdeva 15 īpašumus par kopumā 183 tūkstošiem latu, tostarp vienu no trim piedāvātajiem robežkontroles punktiem - robežkontroles punktu Omuļi Valkas novada Ērģemes pagastā par 1020 latiem.
Savukārt Alsungas novadā atrodošais nekustamais īpašums - bijušais pansionāts Reģi izsolē netika pārdots. Netika pārdoti arī pārējie divi robežkontroles punkti - Limbažu novada Ainažu lauku teritorijā esošais Ainažu kontroles punkts un Valmieras novada Ramatas pagastā esošā Ruiču muitnīca.

VNĪ iepriekš paskaidroja, ka nekustamais īpašums Reģi nav nepieciešams valsts pārvaldes funkciju veikšanai, kā arī tam nav nomnieka. Reģi ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, to izmantošanai jāveic rekonstrukcija, kas prasītu lielus kapitālieguldījumus, klāstīja apsaimniekotājs. Saskaņā ar sniegto informāciju nekustamā īpašuma Reģi noteiktā sākumcena bija 18 tūkstoši latu.
VNĪ ir Finanšu ministrijas pārziņā. Uzņēmums nodarbojas ar nekustamo īpašumu izīrēšanu, iznomāšanu, pirkšanu, pārdošanu un citiem darījumiem.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra