Dānijā bāzētā nekustamā īpašuma aktīvu pārvaldīšanas kompānija BPT Asset Management A/S (BPT) noslēgusi stratēģiskās sadarbības līgumu ar Somijā bāzēto Evli Bank Plc (Evli).

Šāda partnerība krietni paplašina investīciju platformu, aptverot visu Baltijas jūras reģionu, informē BPT.

Pēc darījuma BPT/Evli kļūs par trešo lielāko nekustamā īpašuma aktīvu pārvaldītāju reģionā. Kopējais aktīvu apjoms, ko pārvaldīs BPT/Evli, būs ap 1.5 miljardiem eiro. Starp partneru pārvaldītajiem īpašumiem galvenokārt ir biroju centri, tirdzniecības objekti, loģistikas kompleksi, kā arī veselības aprūpes ēkas, un tie atrodas Somijā, Baltijā, Krievijā, Polijā un Ziemeļvācijā.

Darījums paredz, ka BPT pārņem Evli nekustamā īpašuma biznesu – Evli Property Investment (EPI), kam savukārt ir trīs nekustamā īpašuma fondi. Pēc šī darījuma Evli kļūs par lielāko BPT Asset Management A/S akcionāru.

Līdz šim BPT pārvaldīja īpašumus 1.1 miljarda eiro vērtībā Ziemeļeiropā un Austrumeiropā. Tā īpašuma portfelī ir komercīpašumi ar kopējo platību ap vienu miljonu kvadrātmetru.

BPT centrālais birojs atrodas Kopenhāgenā, bet reģionālie – Berlīnē, Varšavā, Viļņā, Rīgā, Tallinā un Maskavā. Kompānijā strādā aptuveni 100 cilvēku. Evli Property Investments Ltd ir pilnībā Evli Bank PLC piederoša kompānija. Tās galvenā funkcija ir pārvaldīt, attīstīt Evli nekustamos īpašumus. Pirmo nekustamā īpašumu fondu EPI dibināja 2005. gadā. Pašlaik tai ir trīs fondi, kuru aktīvu apjoms ir 400 milj. eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra