Tirdzniecības telpu pieprasījuma līmenis Rīgā ir vidēji augsts, vērtē Arco Real Estate.

Rīgas centrālajā daļā lielākā interese ir no apavu un apģērbu veikalu ķēdēm. Noturīgi augsts pieprasījums ir arī pēc Vecrīgas bāru un restorānu telpām. Vairums nomnieku ir gatavi nomāt telpas Vecrīgā par nomas maksu 5–8 eiro/m², ja telpas ir neremontētas, un par 15–25 eiro/m² – tās, kam ir nepieciešami vien nelieli kapitālieguldījumi, informē kompānija.

Pieprasītais telpu lielums atkarīgs no darbības virziena un ir no 80 līdz 300m². Vairums potenciālo nomnieku vēlas, lai telpu īpašnieki veic kapitālieguldījumus. Vairums tirdzniecības centru piedāvā sagatavotas telpas par nomas maksu 20–35 eiro/m². Pieprasītākais telpu lielums ir ap 150m². Telpu nomas maksa ir atkarīga no to tehniskā stāvokļa un konfigurācijas.

Izteiktāks šādu telpu nomas maksas pieaugums ir bijis Vecrīgā un Rīgas iecienītākajās ielās. Pieauguma apmēri bijuši 10–15%.

Vērtējot tirdzniecības platību iegādi, Arco Real Estate norāda, ka vairums investori vēlētos iegādāties remontētu un reprezentablu īpašumu pilsētas centrā vai vecpilsētā, neskatoties uz to, ka ienesīgums būs zemāks. Piedāvājumā esošo īpašumu cenas Vecrīgā sasniedz pat 8000 eiro/m² robežu. Centrā vidējā tirdzniecības telpu pārdošanas cena ir no 2300 līdz 3500 eiro/m². Noteicošie faktori, kas ietekmē telpu cenu, ir pircēju plūsma, ēkas tehniskais stāvoklis u.c.

Vecrīgā vairums tirdzniecības telpu ienesīgums nepārsniegtu 5%, iegādājoties telpas par piedāvāto cenu. Salīdzinājumam: piemēram, skaistumkopšanas salona telpu ienesīgums mikrorajona dzīvojamā ēkā būs 10–12% vai augstāks, sarēķinājuši kompānijas speciālisti.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra