Maksātnespējīgās uzņēmējas Ievas Plaudes-Rēlingeres netieši kontrolētajai SIA Strēlnieku 7 izdevies kādam Krievijas pilsonim piederošai Latvijā reģistrētai firmai SIA AP Vecrīga par vairāk nekā 1,75 milj. Ls pārdot zemesgabalu Rīgā, Strēlnieku ielā 7.

Darījumam piekrišanu devusi Parex banka, kam, spriežot pēc Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas datiem, šādā veidā izdevies nedaudz samazināt I.Plaudei-Rēlingerei izsniegto aizdevumu apjomu, raksta portāls pietiek.com.

Zemesgabals Strēlnieku ielā 7 bija viens no tiem I.Plaudes-Rēlingeres maksātnespējas plānā neminētajiem diviem īpašumiem, kurus uzņēmēja marta beigās solījās pārdot par labu kreditoriem.

No Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas datiem gan pilnībā nav skaidrs ne tas, cik no šīs darījuma summas tiks citiem Plaudes-Rēlingeres kreditoriem, ne arī tas, kādu precīzu summu izdevies atgūt Parex bankai, kura jau dzēsusi uz šo īpašumu uzliktās hipotēkas.

DB jau rakstīja, ka šā gada martā I.Plaude-Rēlingere paziņoja, ka, strādājot līdzšinējā tempā, plāno atgūt maksātspēju jau divu gadu laikā. Viņa arī norādīja, ka atguvusi kontroli pār kompāniju Kolonna Ltd., kas ļaus realizēt viņai netieši piederošos 49% Douglas Baltic akciju 1,7 milj. Ls apmērā. Viņa gan tieši neatklāja, kādā veidā izdevies atgūt kontroli pār kompāniju, vien piebilda, ka tas noticis, nodrošinot izdevīgu biznesa darījumu.

Pēc I. Plaudes-Rēlingeres teiktā, Kolonnas grupas uzņēmumiem piederot arī divi lieli nekustamie īpašumi: jau minētais Rīgā - Strēlnieku ielā 7, kur iesākta būvniecība, un Pulkveža Brieža ielā 5, kur esot liels zemes gabals ar izstrādātu projektu. Pārdodot izsolē minētos īpašumus, pēc viņas domām, ieņēmumi varētu būt ap 5 milj. eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra