Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Kvist reanimē ražotni Mālpilī

Dānijas Kvist Industries, ieguldot aptuveni 3 milj. eiro, reanimējis bijušo SIA Laiko liekti līmēto izstrādājumu ražotni, varētu ieguldīt vēl 1 līdz 2 milj. eiro

SIA Kvist valdes loceklis Mikāls Kvists uzsver, ka uzņēmumam Latvijā ir vairākas tukšas ražošanas ēkas, kur izvietot ražošanas papildu jaudas. Dānijas investors ražotni Latvijā specializējis tieši liekti līmēto mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošanā, kamēr Slovākijas ražotne specializējas tieši masīvkoka mēbeļu un to detaļu ražošanā. Vēl vairāk - šobrīd notiekot vairāku pasūtījumu pārbāzēšana uz Latviju. Proti, Norvēģijā esošās ražotnes pasūtījumi tiks pārbāzēti uz Latviju, jo šeit ir zemākas ražošanas izmaksas, kaut arī ofiss ar visu pārdošanas struktūru paliks šajā ziemeļvalstī. Teju vai 100% visas Latvijā saražotās produkcijas tiek realizēta ārzemēs.

Jau 2 milj. eiro

Lai arī ražotne Latvijā ražošanu sākusi tikai šā gada aprīlī, līdz šim ražošanas apjomi jau pārsnieguši 2 milj. eiro, kas ļauj prognozēt, ka šogad uzņēmumam būs vēl lielāks neto apgrozījums. Pēc SIA Kvist prokūristes Kerijas Paukinas sacītā, šobrīd uzņēmumā strādā 168 cilvēki, taču jārēķinās, ka augustā darbā pieņemti 13, šobrīd tiek meklēti pieci atbilstošas kvalifikācijas speciālisti. Latvijā saražotie izstrādājumi tiek eksportēti uz dažādām Eiropas valstīm, taču māteskompānijai a/s Kvist Industries ir līgumi par mēbeļu piegādēm uz Ameriku un Japānu, tāpēc arī, ja šajos pasūtījumos būs liekti līmētās mēbeles vai to detaļas, tad attiecīgi tās tiks ražotas Mālpils ražotnē. Šobrīd Kvist Industries ir viena ražotne Dānijā, viena Slovākijā un viena Latvijā. «Tādējādi mēbeļu un mēbeļu detaļu ražošana atgūs zaudētos apjomus un ienākumus,» Mālpils ražotnes reanimāciju pozitīvi vērtē asociācijas Latvijas mēbeles prezidents, SIA Pinus GB valdes priekšsēdētājs Aivars Einauss.

Veiksmīgs darījums

DB jau 19.12.2011. rakstīja, ka Dānijas a/s Kvist Industries bijušās Sāgas grupas SIA Laiko ražotni no Swedbank iegādājās pērnā gada vēlā rudenī. Savukārt Swedbank to iegādājās 2010. gada maijā notikušajā izsolē. «Svarīgākais kritērijs investora piesaistē bija pēc iespējas ātrāk atsākt ražošanu un spēt to veiksmīgi darīt ilgtermiņā,» uzsver Swedbank valdes loceklis Daniils Ruļovs. Viņš atzīst, ka banka šai rūpnīcai jauno īpašnieku bija meklējusi ļoti ilgi un daudzās valstīs. Dānijas a/s Kvist Industries sākotnēji Laiko ražotni braukuši vērtēt kā konsultanti, taču, iepazīstoties ar to, secinājuši: tobrīd nestrādājošajam aktīvam ir labas pespektīvas, un paši to iegādājušies. D. Ruļovs arī ir pārsteigts, ka kopš tā brīža, kad Dānijas investors nolēma ieguldīt Mālpilī, visi procesi ir notikuši ļoti ātri.

«Tas ir labākais iespējamais scenārijs, kāds varēja īstenoties pēc tam, kad šī ražotne zināmu laiku stāvēja dīkā,» secina Mālpils novada domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs. Viņš izteica cerību, ka jaunie saimnieki sekmīgi palielinās ražošanas apjomus un tādējādi pieaugs arī nodarbināto skaits.

e-Avīze

Problēmu gadījumā lūgums rakstīt eavize@db.lv vai zvanīt +371 67063333