Dienas Bizness

 • 30 svētdiena,
  aprīlis

  Lilija, Liāna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Uzņēmējus «silda» 
Latvijas simtgadei


Rosina valsts svētku motīvu integrēt produktos un pakalpojumos


Latvijas simtgades svinības nav aiz kalniem, tāpēc ikviens uzņēmējs aicināts iesaistīties, piemēram, produktos un pakalpojumos integrējot svētku tēmu vai nodarbojoties ar mecenātismu. Labdarības attīstībā vietas pietiek kā lieliem nacionālas nozīmes uzņēmumiem, tā maziem un vietēja līmeņa.


Ziedot.lv pirmā dāvana kopā ar uzņēmējiem jau top. Tas ir bērnu rehabilitācijas centrs «Poga». Centrs top par uzņēmumu un privātpersonu ziedojumiem. «Pateicoties tiem, centram ir sava mājvieta Indrānu ielā 13 un atvestas jau pirmās rehabilitācijas iekārtas, kas ir vienīgās tādas Ziemeļeiropā. «Poga» ir bezpeļņas fonds un partneris valstij, lai ieviestu inovatīvas rehabilitācijas metodes,» norāda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Viņa informē, ka «Pogas» partneri ir AS Swedbank un SIA Cleanhouse.


«Ziedot.lv savulaik ir tapis ar mūsu palīdzību un šodien tā ir spēcīgākā labdarības organizācija Latvijā. Kopš dibināšanas esam atbalstījuši tās darbību ar vairāk nekā pusmiljonu eiro un vēl divtik ziedojuši dažādiem labdarības projektiem,» vēsta AS Swedbank korporatīvo attiecību vadītāja Adriāna Kauliņa. Viņa piebilst, ka tuvākais svētku laiks bankā paies «Pogas» zīmē, gan saistībā ar ziedojumu bērnu rehabilitācijai jaunajā centrā, gan aicinot iesaistīties savus klientus un darbiniekus. 


Swedbank kā daudzi lielie uzņēmumi ar savām sociālajām iniciatīvām vēlas veicināt sabiedrības attīstību. Taču tas nenozīmē, ka arī citiem tirgus spēlētājiem nepietiktu rūmes un iesaistīšanās veidu labdarības attīstībā. Tā apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Cleanhouse direktors Mārtiņš Drone skaidri saredz savu pienesumu šim un līdzīgiem projektiem: «Svarīgi, lai saziedotā nauda tiek novirzīta tiešajiem mērķiem, nevis, piemēram, ēkas uzturēšanai, kas ir mūsu lauciņš.» Tālab uzņēmums nāk talkā ar ģenerāltīrīšanu un mēbeļu atjaunošanu. Pēc M. Drones teiktā, tas ir tikai pirmais solis, jo arī turpmāk paredzētas sarunas par ēkas ikdienas uzturēšanas darbiem. Tālākā perspektīvā Cleanhouse pieļauj iespēju pēc līdzīga scenārija palīdzēt vēl kādam labdarības projektam.


Vēl sabiedriski nozīmīgs veltījums Latvijai simtgadē ir Laikmetīgās Mākslas muzejs, kā ēku un saturu dāvās ABLV banka kopā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu.


Kultūras ministrijā (KM) arī sadarbībai ar uzņēmējiem atvērts Latvijas valsts simtgades birojs. Tā vadītāja Linda Pavļuta DB informē, ka tikušās vairākas diskusiju un domu apmaiņas grupas ar uzņēmēju pārstāvjiem, lai iedibinātu veiksmīgu līdzdalību Latvijas valsts simtgades plānošanā un norisē. Ņemot vērā uzņēmumu ieinteresētību svētku atbalstīšanā un komunikācijas izveidē, tiek izstrādāta gala versija Latvijas valsts simtgades ietvaram, iekļaujot arī atbalstītāju iesaistes modeļus. Viens no tādiem – mecenātisms. 


Uzņēmēji ir arī izteikuši vēlmi izmantot Latvijas valsts simtgades faktu biznesa kontaktu veidošanā un nostiprināšanā, tāpēc ieinteresēti lietot vienotu vēstījumu un veidot vienotu atpazīstamību. KM uzņēmējus aicina svētku satura veidošanā sadarbībā ar uzņēmēju organizācijām domāt par veidiem, kā akcentēt spilgtākos pieturas punktus uzņēmējdarbības simts gados. L. Pavļuta piebilst: «Uzsvars tiek likts uz simtgades notikumiem visā Latvijā, tāpēc nerunājam tikai par sadarbību ar lielajiem nacionālas nozīmes uzņēmumiem. Svarīga arī iesaiste vietējā līmenī. Akcentēsim uzņēmīgumu kā valsts sekmīgas darbības nosacījumu visos Latvijas valsts simtgades posmos.»


Kā zināms, par Latvijas simtgades patronu ir piekritis būt valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš veido Latvijas valsts simtgades augsta līmeņa grupu, kas tuvākajā laikā plāno tikties un lemt gan par savu nosaukumu, gan paredzētajām funkcijām. KM rīcībā nav informācijas par nepieciešamo finansējumu šādai aktivitātei, šobrīd šāds budžets netiek 
nedz skatīts, nedz prasīts.


e-Avīze

Problēmu gadījumā lūgums rakstīt eavize@db.lv vai zvanīt +371 67063333