Dienas Bizness

 • 4 trešdiena,
  marts

  Alise, Auce, Enija

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.7259

  USD: 1.1124

Mazais biznessMana pieredze

Komforta meklējumos nonāk līdz mūsdienu filcīšiem    16

Ķerties pie apavu izgatavošanas var arī tad, ja nav nekādas pieredzes, bet gana daudz vēlēšanās un spītības.

«Gribējās kaut ko ērtu, jo man pašai vienmēr ziemā salst kājas. Woolings ir maksimāli veidoti tā, kā patīk man,» saka Marija Vlasova, filca apavu Woolings ražotāja SIA 8888 īpašniece. Vairākus gadus viņa strādājusi par stilisti, bijusi apģērbu dizainere, tad, līdz ar meitas piedzimšanu, viņas pasaules uztvere mainījās – M. Vlasova vēlējās strādāt sev, gribēja radīt kādu īpašu aksesuāru, ko varētu lietot visi – vīrieši un sievietes, veci un jauni, kā arī bērni.

Iepriekš viņa vairākus gadus bija dzīvoja Londonā un arī tagad joprojām visai bieži tur viesojas. Kādā no reizēm, dodoties uz Londonu, īsi pirms izlidošanas, sēžot kafejnīcā, viņa aizdomājusies, ka varētu ražot apavus.

Sākotnēji M. Vlasova bija iedomājusies, ka apavu radīšana nav nekas sarežģīts, bet laika gaitā izrādījās, ka tas nav pats vienkāršākais darbs. «Ir pagājuši trīs gadi un tikai tagad es varu teikt, ka beidzot ir atrasta īstā tehnoloģija. To atrast bija pats grūtākais, es to pilnībā izgudroju pati,» apgalvo M. Vlasova. Woolings filca apavu izgatavošana ir roku darbs un vienīgais, ko viņa pati neveic, ir filca izgatavošana. To uzņēmums pērk gatavu, no lielajām loksnēm izgriež nepieciešamās formas, līmē, izšuj, stiepj, krāso utt. Viens apavu pāris top aptuveni desmit stundu laikā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Jaunākās ziņas kategorijā

Mana pieredze: Sublimācijas tehnikā drukāti ienākumi

Mana pieredze: Sublimācijas tehnikā drukāti ienākumi  4

No ekonomikas viedokļa amatnieks ir «štrunts», bet arī viņš nopelna sev un neprasa valstij ne darba vietu, ne pabalstu
, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Aleksejs Neilands savu uzņēmējdarbību sāka 1987. gadā ar šūšanas...

Reklāma