Ar kaķīšiem apdrukāta sieviešu veļa kļuvusi par komerciālu projektu, lai gan sākotnēji bija paredzēta kā jautra dāvana draudzenēm
, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ideju par apdrukātām biksītēm SIA Happy Design īpašniece Liega Zelgalve šī gada sākumā bija pamanījusi sociālajā tīklā Facebook. Viņa būtu gribējusi tādas dāvināt savām draudzenēm, prātojusi, ka arī citi, gluži tāpat kā viņa, gribētu iegādāties šādu nieku. Mazu skaitu šādu apakšveļas gabalu, kas būtu veidoti, izmantojot savu dizainu, pasūtīt nebija neiespējams, pasūtījumam bija jābūt vismaz pāris simtu eksemplāru. Tāpēc Liega pieņēma lēmumu riskēt un izmēģināt savus spēkus šādā biznesa projektā. Kaķis izvēlēts angliskās vārdu spēles dēļ, savukārt projekta nosaukums ir Lickstarter. «Tas ir diezgan provokatīvs, un man nav pārliecības, ka šis nosaukums paliks. Tas ir pagaidu variants,» saka Liega.


Divos mēnešos


«Sākotnēji, pirms es to visu sāku, uztaisīju aptauju draugiem, pajautājot, ko viņi domā par šādu produktu, kam to gribētu pirkt, dāvināt, cik gribētu par to maksāt, un palūdzu no daudziem kaķīšiem izvēlēties tos, kuri vislabāk patīk. Jau tad sapratu, ka cilvēkiem šī ideja patīk. Taču pasūtījuma apjomu izvēlējos tādu, ar kādu pati ar saviem personīgajiem iekrājumiem varu riskēt, kādu summu es varu atļauties par šādu mācībstundu. Šis ir pirmais projekts, kur riskēju pati ar savu, nevis darba devēja finansējumu. Tas ir atšķirīgi, emociju gamma ir no sajūsmas līdz bezspēkam un panīkumam. Piemēram, tikko pirms piecām minūtēm ieliku biksītes veikalā – kāpēc neviens nepērk? Tad nāk pirmie pasūtījumi, un ir liels prieks,» stāsta Liega.


Projekts ir gaisā faktiski tikai šomēness. No pirmajiem soļiem līdz gatavam produktam pagāja divi mēneši. Kad Liega sarēķināja visas izmaksas, viņa secināja, ka jāpārdod mazliet vairāk nekā puse produkcijas, lai atgūtu savus ieguldījumus.

Visu rakstu Realizē ideju par jautru dāvanu lasiet 15. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra