Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Mazais bizness

Sākam biznesu: Zīmēt ar gurķi    18

Māla krītiņi Drawies sākotnēji radīti, lai palīdzētu bērniem ar redzes problēmām izzināt krāsas un formas, bet tos iecienījuši arī Montesori un Valdorfa skolas piekritēji, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Drawies ir krītiņi no māla, kas ir Ievas Pastares diplomdarbi, absolvējot Latvijas Mākslas akadēmiju. «Esmu pabeigusi funkcionālā dizaina nodaļu, un vienkrāsainie, ergoterapeitiskie krītiņi zīMULĪŠI ir mans bakalaura darbs, bet krītiņi Krāsainie auglīšu un dārzenīšu formā ir mans maģistra darbs,» stāsta Ieva. Bakalaura darba izpēti viņa sāka ar dabas krāsvielām, jo gribēja radīt dabiskus zīmēšanas piederumus. Viņa daudz eksperimentēja, bet neviens rezultāts neapmierināja līdz galam. «Laika gaitā «aizrakos» līdz mālam, jo vēlos, lai produkts ir dabīgs, nācis tepat no Latvijas, būtu bērniem atbilstošs,» saka Ieva. Mālu dēvē par Latvijas zeltu, un tā Latvijā ir daudz. Arī no biznesa viedokļa māls ir salīdzinoši lēts materiāls. Turklāt Ievu interesē dziedniecība un dabīgās ārstniecības metodes un mālam piemīt daudz dziedniecisko kvalitāšu. «Vēl viens faktors – ar krītiņiem var zīmēt uz dažādām virsmām – uz papīra, tāfeles, ārā uz asfalta, jo konsistence ir līdzīga krītam. Zīmējot uz asfalta, idejiski veidojas atgriezeniskais cikls – māls ir nācis no dabas un aiziet tajā atpakaļ,» viņa ilustrē.

Visu rakstu Zīmēt ar gurķi lasiet 19. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Sākam biznesu: Ienāk ar produktu sportistiem

Sākam biznesu: Ienāk ar produktu sportistiem  29

Latvijas zīmola Kefa virzītāji cer piesaistīt sportistus ar produktu, kura sastāvā ir stēvija un Latvijā ražots piena proteīns «Kādreiz intensīvi nodarbojos ar sportu un lietoju pieejamos uztura bagātinātājus, proteīna dzērienus....

Reklāma