Latvijas biokosmētikas uzņēmums Anna Liepa izveidojis jaunu skaistumkopšanas līdzekļu līniju; raugās Skandināvijas tirgus virzienā

Uzņēmums savulaik tapis Rīgas Stradiņa universitātē, kā zinātnieku un uzņēmēju sadarbības rezultāts dabiskās kosmētikas ražošanas jomā. Pēdējos gados pārmaiņas notikušas uzņēmuma valdē, arī nosaukums tagad cits. Preču zīmes Anna Liepa īpašnieces ir Agita Matisāne un Ivonna Grīnvalde. Savukārt uzņēmums ir pārtapis par SIA Anna Liepa, (iepriekš – SIA Latvijas Biokosmētikas institūts). Uzņēmuma īpašniece Agita Matisāne un tirdzniecības direktore Ivonna Grīnvalde izvērtējot aizvadītos gadus, atzīst, ka bizness ir dzīvotspējīgs un atliek vien turpināt. Prece iemantojusi atpazīstamību, ieguvusi savu klientu loku. Nostabilizējies tirdzniecības vietu skaits, var jau rēķināties ar pieprasījuma apjomiem, tendencēm, sezonas īpatnībām. Uzņēmumā lepojas ar patlaban lielāko sasniegumu – LIAA rīkotajā konkursa Eksporta un inovācijas balva 2011, gūto atzinību rūpnieciskā dizaina sadaļā.

Par savu svarīgāko risināmo jautājumu patlaban uzņēmumā uzskata pārdevēju sagatavošanu, motivēšanas veidu izstrādi. Tieši pārdevējas ir tās, kurām jāprot ieteikt un izskaidrot, taču šobrīd tādu talantīgu cilvēku šajā jomā ir maz, secina Agita.

«Daudz atklāsmju un ideju gūts šopavasar, kad ar LIAA atbalstu piedalījāmies izstādē Natural & Organic Products Londonā, Latvijas stendā,» atceras Agita: «Klientus tik strauji iegūt nevar, taču kontaktus gan. Turklāt pašapziņai lieti derēja vietējo ekspertu atzinums, ka mūsu kosmētika ir veikala Harrod cienīga.» Tā kā Anglijas tirgus ir lēns un konservatīvs, uzņēmumā izlemts pievērsties Skandināvijas valstu tirgum, kur augstu vērtē bioloģisko produkciju, turklāt ir laba pirktsspēja, salīdzinot ar Latviju. Mazs mēģinājums prezentēt preci noticis arī Krievijas tirgū, Maskavā, specializētajā Rīgas veikaliņā.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra