Popularizē «veselīgos» miltus

Mazais bizness
2012. gada 11. decembris 08:30

Grauda spēkā mudina novērtēt miltus no visām grauda sastāvdaļām, ne tikai baltos, kas gatavoti no viducīša

Atvērtā tipa darbnīcu Grauda spēks daži sauc par vienu no Rīgas personīgākajiem veikaliem – īpašnieks ar katru aprunājas, iesaka vajadzībām atbilstošāko miltu veidu, nākamreiz pajautā, kā izdevies. Kad veikala īpašniekam Raimondam Biedrītim vaicāju, kā viņam tas izdodas, viņš saka: «Es nezinu. Visu laiku strādājam. Ir jāmīl tas, ko dari. Nevar samelot, nevar cilvēku apmānīt, neīsti smaidot – cilvēki to jūt. Un, ja patīk tas, ko dari, viss izdodas.» Protams, viss gan esot jādara kopā ar veselo saprātu un jārēķina līdzi – pamatā ir apgrozījums, spēja samaksāt darbiniekiem algas.

Biznesa sākuma posmā katru dienu Grauda spēkā degustācijai piedāvājis uz vietas gatavotu maizi, kēksus, mafinus utt. Taču jau pēc vairākiem mēnešiem šai aktivitātei tika pielikts punkts, jo, pirmkārt, cilvēki jau zināja, ko var pagatavot no šiem miltiem, otrkārt, rosība veikalā bija kļuvusi tik liela, ka cepšanai vairs nav atlicis laika.

Pašlaik jau vairākus mēnešus veikalā iespējams iegādāties arī maizi. «Biju plānojis, ka cilvēki nepirks vairāk par 10 kg maizes, t.i., – 20 kukuļiem dienā. Taču līdz šim rekords ir 50 kg dienā,» pārsteigts ir R. Biedrītis. Pirmos mēnešus viņš strādāja viens, izprata sistēmu un tikai nesen sāka algot darbinieku šim uzdevumam. Kad Grauda spēkā būs kārtīgi «iecepušies», paredzēts piedāvāt kliņģerus pēc pasūtījuma.

Kopš veikalā ir nopērkama maize, izdevies paplašināt klientu loku par 40%, aprēķinājis R. Biedrītis. Kopumā katru dienu veikalā iepērkas līdz simt cilvēkiem. Viņš uzskata, ka tas ir liels skaits veikalam, kas ir specifisks un atrodas patālāk no aktīvajām ielām ar lielāku gājēju plūsmu. «Rinda ir visu laiku, jo sevišķi pusdienas pārtraukumā, kad cilvēki nāk pirkt bulciņas,» saka melderis.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra