60 likumos ieraksta pāreju uz eiro

Likumi
2013. gada 12. septembris 16:00

Saeima izskatījusi 116 likumu grozījumus saistībā ar pāreju uz eiro, tostarp 60 atbalstīti galīgajā lasījumā.

Likumprojekti, kas paredz 116 likumos minētās naudas summas latos pārrēķināt eiro, atzīti par steidzamiem, kas nozīmē, ka tie tiek skatīti divos, nevis trijos lasījumos.

Lielu daļu likumprojektu Saeima uzreiz atbalstīja arī otrajā, galīgajā lasījumā. Diskusijas par likumu grozījumiem Saeimas sēdē neradās un laiku aizņēma tikai procesuālās darbības, proti, vispirms deputātiem bija jābalso par steidzamības piešķiršanu, tad par likumprojektu konceptuāli un tad otrajā, galīgajā lasījumā. Pārējos 56 likumprojektus galīgajā lasījumā plānots izskatīt 19. septembrī.

Saskaņā ar «Euro ieviešanas kārtības likumu» 29 likumprojekti paredz vārdu «lats» aizstāt ar vārdu «euro», 17 likumprojekti paredz konvertēt summas no latiem uz eiro precīzi pēc matemātikas principiem, bet 70 likumprojekti – konvertēto summu papildu pārrēķināšanu, noapaļojot gan uz augšu, gan uz leju par labu privātpersonai, skaidroja Saeimas Preses dienestā.
Iepriekš Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji deputātus informēja, ka grozījumi likumos izstrādāti tiesiskās paļāvības nodrošināšanai, pamatojoties uz šā gada janvārī Saeimā pieņemto Euro ieviešanas kārtības likumu, kas nosaka, ka atsauces uz latiem, sākot ar eiro ieviešanas dienu, ir uzskatāmas par atsaucēm uz eiro.

Latvijā eiro paredzēts ieviest 2014. gada 1. janvārī.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra