Stiprā alkohola ražotāji nemierā ar plānoto privilēģiju piešķiršanu vieglajam alkoholam.

Nozarē strādājošie uzņēmēji uzskata, ka nedrīkst izcelt «labo» un «slikto» alkoholu, piemērojot labvēlīgus nosacījumus atsevišķai dzērienu grupai. Plānotās izmaiņas paredz, ka turpmāk tirdzniecības vietās būs jānodala stiprais alkohols, to izvietojot atsevišķā tirdzniecības zāles zonā. 

Alkohola ražotāju un tirgotāju asociācija (ARTA) un Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācija (LADRIA) pēc iepazīšanās ar grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, ko Saeima skatīs trešajā lasījumā, iebilst pret definējumu, ka «tirdzniecības vietā alkoholiskie dzērieni, «kuros absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 5 tilpumprocentus, nav izvietoti  atsevišķā tirdzniecības zāles zonā». Iepriekš šis rādītājs bija 5,8 tilpumprocenti, un nozares dalībnieki ir neizpratnē, kāpēc tas ir mainīts.

Uzņēmēji atbalsta šā punkta saglabāšanu sākotnējā redakcijā, kas paredz stingrākus ierobežojumus «lielveikalos, ja alkoholiskie dzērieni nav izvietoti atsevišķi norobežotā nodaļā, kas aprīkota ar videonovērošanu». Kā argumentus savai pozīcijai abu asociāciju pārstāvji min to, ka jābūt vienādai attieksmei pret visām alkohola kategorijām. Atbilstoši jaunajai likumprojekta redakcijai kategorijā, kas bauda īpašas privilēģijas, var ietilpt ļoti dažādi dzērieni, tostarp sidri, alkoholiskie kokteiļi, alus. 

Jaunā grozījumu redakcija radot maldinošu iespaidu, ka alkoholiskie dzērieni ar absolūtā spirta daudzumu līdz 5% būtu kādā ziņā mazāk kaitīgi sabiedrības veselībai un ir likumdevēju atbalstīti.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra