Darba devēji Latvijā nav apmierināti ar biežajām izmaiņām normatīvajos aktos, vēršot uzmanību uz to ietekmi uz grāmatvežu darbu, tostarp arī uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) noslodzi.

«Jautājums kļūst aktuāls ik reizi, kad normatīvie akti stājas spēkā ar atpakaļejošu datumu vai ir bijis nepietiekams sagatavošanās periods – no vienas dienas līdz divām nedēļām,» norāda Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) tautsaimniecības eksperte Inese Olafsone. Tā kā Finanšu ministrijā (FM) izveidojusies prakse uzņēmējiem nav pieņemama, VID, LDDK un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) darba grupa pēc kārtējā tikšanās rosina pārskatīt esošo situāciju un noteikt normatīvo aktu grozījumu stāšanos spēkā ne biežāk kā divas reizes gadā.

LDDK kā būtiskāko tuvākajā nākotnē risināmo jautājumu identificē tiesību aktu pieņemšanas savlaicīgumu saistībā ar eiro ieviešanu. «Pieņemot tiesību aktus pēdējā brīdī, uzņēmējiem nebūs iespēju laikus izstrādāt tehnisko bāzi, lai nodrošinātu uzņēmuma grāmatvedības sistēmas darbību un nodokļu nomaksas precizitāti,» DB informē LDDK. Turklāt jāņem vērā, ka Saeimas deputāti dosies vasaras brīvdienās (parlamenta pavasara sesija tiks slēgta 25. jūnijā, bet rudens sesiju paredzēts sākt 3. septembrī). Līdz ar to pastāvēs risks savlaicīgi nepieņemt nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus saistībā ar eiro ieviešanu, min LDDK.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra