Iecerētā veselības aprūpes sasaiste ar nodokļu nomaksu var daudzus cilvēkus atstāt bez medicīnas pakalpojumiem, uzskata Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente Līga Kozlovska.

Sarunā ar Latvijas Radio viņa norādīja, ka veselības aprūpei jābūt sociāli solidārai, taisnīgai un universāli vispārējai, bet Veselības ministrijas (VM) piedāvātā obligātās sociālās apdrošināšanas sistēma, kuras ietvaros paredzēta pakalpojumu sniegšanas sasaistīšana ar nodokļu apmaksu, to nespēs nodrošināt.

«Mēs uzskatām, ka labas valsts pārvaldības princips ir, ja bagātais maksā par nabadzīgo un nespējīgais saņem caur spējīgo. Šāda sistēma to nenodrošina,» uzsvēra L. Kozlovska. To pierādījusi arī to valstu pieredze, kuras no šādas sistēmas sākušas atteikties. «Pašreiz mums ir tādas policejiskas valsts iedīgļi. Tas nozīmē, ka mēs apriori pasakām, ka visi nodokļu nemaksātāji, neskatoties uz tiem iemesliem kādēļ viņi nemaksā nodokļus, ir noziedznieki, ļaunprātīgi nodokļu nemaksātāji,» sacīja L. Kozlovska.

Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente arī pauda pārliecību, ka veselības aprūpe bez naudas nepastāv un tai ir nepieciešams novirzīt lielāku procentu daļu no iekšzemes kopprodukta apjoma nekā tas ir patlaban.  Asociācijas vadītāja skaidroja, ka daļa pacientu nevar atļauties veselības aprūpi, īpaši uzsverot sociāli depresīvo situāciju atsevišķos Latvijas rajonos, kur trūkst darba.

Db.lv jau vēstīja, ka pret Veselības ministrijas piedāvāto ideju janvārī izskanēja aizdomas, vai piedāvātais risinājums atbilst Latvijas Republikas Satversmei.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra