Arī pēc ilgi un smagi nākušās administratīvi teritoriālās reformas Latvijas karte joprojām ir pārāk sadrumstalota un nākotnē, visticamāk, līdzināsies kādreizējai rajonu kartei.

Politiski pagaidām diskusijas par tālāku pašvaldību apvienošanu rit vien kā potenciāla iespējamība. Valdība pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) administratīvi teritoriālās reformas izvērtējuma atbalstījusi mehānisma izstrādāšanu pašvaldību brīvprātīgai apvienošanai.

Tiesa gan, VARAM sagatavotais informatīvais materiāls, ko tā kā iespējamu attīstības virzienu demonstrē diskusijās, rāda Latvijas karti ar 30 pašvaldībām – deviņām republikas novadu pilsētām un 21 novadu. Lielā mērā šī karte sakrīt ar bijušo rajonu robežām.

VARAM vēlmi pašvaldību skaitu no 119 esošajām samazināt līdz 30 pašas pašvaldības uztver sāpīgi, tomēr ministrija par labu lielākiem novadiem valdībā skatītajā ziņojumā min labāku pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, mazākas administratīvās izmaksas, lielāku ES fondu apguves un investīciju piesaistes kapacitāti.

«Uzskatām, ka šobrīd valsts pakalpojumu plānošanai 119 pašvaldību modelis nebūtu labākais risinājums – daudz piemērotākas ir bijušo rajonu vai lielāku apkalpes reģionu robežas, kā tas ir, piemēram, Lauku atbalsta dienestam,» DB atzīst VARAM pārstāve Kristīne Barševska.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra