Otrdien, 5. martā, Ministru kabinets izdevis jaunus Latvijas Republikas vērtspapīru tirgum atbilstošus valsts vērtspapīru izlaišanas noteikumus, aizstājot iepriekšējos, 2005. gadā izdotos, lai noteiktu valsts vērtspapīru veidus, to izlaišanas un norēķinu kārtību, kā arī valsts vērtspapīru uzskaitē iesaistīto organizāciju – Valsts kases, Latvijas Centrālā depozitārija u.c. pienākumus.

Par to informē Finanšu ministrija.

Atbilstoši Saeimas nesen izdotajam Euro ieviešanas kārtības likumam noteikumos iestrādātas arī normas par valsts vērtspapīru redenomināciju (pārveidi) no latiem uz eiro ieguldītāju drošībai par viņu īpašumā esošo valsts vērtspapīru vērtības saglabāšanos pēc eiro ieviešanas.

Noteikumi reglamentē arī Ministru kabineta atbalstītā jaunā valsts vērtspapīru veida – krājobligāciju – juridisko regulējumu, t.sk. paredzot, ka saistības par tām uzņemsies Latvijas valsts. Krājobligāciju juridiskā ietvara noteikšana ir viens no soļiem ceļā uz krājobligāciju izlaišanu šī gada otrajā ceturksnī: sākotnēji ar interneta vietnes krajobligacijas.lv, vēlāk – arī ar izplatīšanas aģentu (Latvijas Pasta un/vai komercbanku) starpniecību.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra