Nav pareizi, ka Saeimas apstiprinātos Augstākās izglītības padomes (AIP) locekļus var atsaukt tikai institūcijas, kuras tos deleģējušas.

Šādu viedokli Saeimas debatēs par Augstskolu likuma grozījumiem, kuri gan neskar AIP ievēlēšanas un atsaukšanas kārtību, pauda Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Inga Vanaga.

Viņa norādīja, ka tiesības rosināt AIP locekļu atsaukšanu varētu tikt dotas arī noteiktam skaitam Saeimas deputātu un izglītības un zinātnes ministram.

Jāatgādina, ka auditorkompānija Deloitte, vērtējot AIP veikto studiju programmu izvērtējumu, ir konstatējusi, ka 1 milj. Ls izmaksājušā pētījuma gaitā ir pieļauti būtiski pārkāpumi un daļa no izvērtējumā iesaistītajiem ekspertiem ir nonākuši interešu konfliktā. Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis (pārstāv Reformu partiju) ir paudis gatavību vērsties tiesībsargājošajās iestādēs par iespējamiem pārkāpumiem, ko studiju programmu izvērtēšanas procesā ir pieļāvusi AIP.

No IZM parlamentārās sekretāres I. Vanagas paustā izriet, ka ministriju bažīgu dara arī fakts, ka AIP nevienam neatskaitās par šai institūcijai piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojumu.

Jau vēstīts, ka pēdējo mēnešu laikā starp AIP un IZM notiek asa konfrontācija, taču, neraugoties uz IZM aicinājumu atkārtoti neapstiprināt amatos iepriekšējā AIP sasaukuma locekļus, Saeima pērnā gada nogalē atkārtoti apstiprināja amatā teju visus AIP locekļus. Parlamenta vairākuma atbalstu neguva tikai Latvijas Studentu apvienības virzītais kandidāts Edvards Ratnieks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra