Ir pagājuši četri mēneši kopš Ministru prezidenta rezolūcijas par apjomīgo valsts iepirkumu virs miljona latu izvērtēšanu un jaunā sistēma sevi ir attaisnojusi, uzskata Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietnieks Ivars Mēkons.

«Mērķis ir sasniegts,» saka Mēkons. Lai gan sākotnēji izskanējušas bažas, ka Valsts kanceleja kopā ar Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju, izvērtējot iepirkumu līgumus, traucēs biznesu, izvērtēšana būs ilgstoša un tiks noteikts, kā veidot biznesu, šīm bažām nebija pamata. Pēc Valsts kancelejas domām, mērķis ir sasniegts, jo ir arī izveidojusies laba sadarbība starp valsti un tās uzņēmumiem.

«Mēs skatāmies tikai no valsts interešu viedokļa. Mēs neskatāmies, piemēram, kādā krāsā vilcieni jākrāso, vai kādam jābūt sliežu izmēram. Mēs skatāmies to, kas attiecas uz mums. Un arī laika ziņā mēs atzinumus esam snieguši operatīvi,» sacīja jurists.

Vaicāts, vai tas, ka Valsts kanceleja pārņēma šo līgumu izvērtēšanu, nozīmē, ka ministrijās un valsts uzņēmumos nav tik spējīgu juristu, Mēkons uzsvēra, ka jau sākotnēji nav bijusi doma apšaubīt nozares ministriju speciālistus. Taču, ja strādā kādā nozares ministrijā, skatījums ir samērā šaurs nozares interešu kontekstā. Savukārt Valsts kanceleja uz to var paskatīties no virsēja skatu punkta.

Šo līgumu izvērtēšanu no Valsts kancelejas veic kopumā 12 juristu komanda, sadaloties mazākās grupiņās un sadarbojoties ar Finanšu ministrijas un Tieslietu ministrijas ekspertiem. «Mēs sanākam kopā, izlemjam un saskaņojam ar Valsts kanceleju. Grupā ir vismaz trīs četri cilvēki,» stāstīja Mēkons.

Jau ziņots, ka Dombrovska izdotā rezolūcija paredz, ka visos valsts iepirkumos, kas pārsniedz vienu miljonu latu, līgumu vispirms izvērtēs Valsts kanceleja, Tieslietu un Finanšu ministrija, bet šo iestāžu atzinumu izskatīs valdība. Premjera rezolūcija attiecas uz valsts uzņēmumiem un iestādēm. Šāda kārtība stājās spēkā no pagājušā gada 17.oktobra.

Šādu kārtību nolemts ieviest pēc neveiksmīgās AS Pasažieru vilciens vilcienu iepirkuma procedūras un neveiksmīgās prakses ar fotoradaru iepirkumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra