Gatavojot galīgajam lasījumam Pievienotās vērtības nodokļa likuma grozījumus, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija kārtējo reizi noraidījusi opozīcijas ierosinājumus daļai pārtikas produktu un siltumenerģijas piegādēm piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5 % apmērā.

Opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) bija nākusi klajā ar ideju 5 % PVN piemērot graudu produktiem, maizei, piena produktiem, olām, kā arī daļai augļu un dārzeņu. Priekšlikuma iesniedzēji to pamatoja ar nepieciešamību veicināt vietējo pārtikas ražotāju konkurētspēju, savukārt Budžeta komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (Vienotība) savu noraidošo attieksmi pamatoja ar to, ka tādējādi samazināto PVN piemērotu arī, piemēram, no Ķīnas importētajiem ķiplokiem.

Pret samazinātās PVN likmes piemērošanu pārtikai arvien iebilst arī Finanšu ministrija, kura aplēsusi, ka pārtikai piemērotā nodokļa samazināšana no pašreizējā 21 % līdz 5 %, valsts budžetā «iecirstu» vairāk nekā 140 milj. Ls lielu robu.

Tāpat atbildīgās komisijas atbalstu neguva arī ZZS un Saskaņas centra deputātu priekšlikumi siltumenerģijas piegādēm piemērojamo PVN likmi samazināt no 12 % līdz 5 %.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra