Komercstrīdu lietas tiesa pirmajā instancē skatīs rakstveida procesā, un tās būs jāizskata ne vēlāk kā mēneša laikā. Lietas skatīs tiesas sēdē, ja to lūdz kāda no pusēm vai to par nepieciešamu uzskata pati tiesa.

To paredz Civillikuma grozījumi, kurus Saeima, otrreiz caurlūkojot likumu, ceturtdien pieņēma galīgajā lasījumā.

Minētie grozījumi, kas vērsti pret tā dēvēto reiderismu jeb uzņēmumu pretlikumīgu pārņemšanu, paredz ieviest īpašu  tiesvedības kārtību, lai kapitālsabiedrību iekšējos strīdus varētu izskatīt salīdzinoši īsos termiņos.

Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, ja prettiesiski tiek pārņemta uzņēmuma vadība − patlaban aizskartā persona par savu taisnību spiesta cīnīties vairākus gadus. Pa šo laiku  komersanta manta var tikt izsaimniekota un uzņēmums novests līdz maksātnespējai, norāda likumprojekta autori.

Saskaņā ar Civillikuma grozījumiem, lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem speciālajā kārtībā skatīs Jelgavas pilsētas tiesa.  Plānots, ka tas veicinās vienotu tiesu praksi. Turklāt šo lietu skatīšana vienā tiesā nodrošinās, ka tās iztiesā īpaši kvalificēti tiesneši un tas notiek pietiekami ātri.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra