Ar 35 balsīm «par» un 46 «pret» Saeima noraidījusi opozīcijā esošā Saskaņas centra (SC) piedāvātos grozījumus Euro ieviešanas likumā, kas paredz pagarināt latu un eiro vienlaicīgas apgrozības periodu līdz vienam mēnesim.

Pašlaik likumā paredzēts, ka vienlaicīgas apgrozības periods ir divas nedēļas, sākot ar eiro ieviešanas dienu.
Pēc deputāta Aleksandra Sakovska (SC) teiktā, rīdzinieki un citu pilsētu iedzīvotāji divu nedēļu laikā paspēs izlietot skaidrā naudā uzkrātos latus, taču problēmas lielākoties būs laukos, kur, piemēram, pensionāriem un pabalstu saņēmējiem ienākumi ir skaidrā naudā. Turklāt Latvijā ir vietas, kur nav ne banku, ne bankomātu, minēja A. Sakovskis.

Citās valstīs, kur ieviests eiro, vienlaicīgas apgrozības periods bijis divi mēneši, Igaunijā – viens mēnesis, savukārt divas nedēļas ir minimālais iespējamais termiņš, norādīja A. Sakovskis.

Latvija eiro plāno ieviest 2014. gada 1. janvārī. Pēc eiro ieviešanas paredzēta divu nedēļu ilga divu valūtu - lata un eiro - vienlaicīga lietošana. Šajā periodā par precēm vai pakalpojumiem norēķināties varēs gan latos, gan eiro, taču, saņemot maksājumu latos, atlikums tiks izdots eiro.

Divas nedēļas pēc eiro ieviešanas brīža eiro skaidrā nauda kļūs par vienīgo likumīgo maksāšanas līdzekli.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra