Iespējams, jau šogad Rīgā tiks pieņemti gadiem gaidītie un pretrunīgie sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja šī sasaukuma pēdējā sēdē ne vienbalsīgi, bet atbalstīja Mājokļu un vides departamenta izstrādāto saistošo noteikumu projektu, kas nosaka prasības sadzīves atkritumu savākšanai, pārvadāšanai, pārkraušanai un uzglabāšanai Rīgā. Jāatgādina – jau 2011. gada oktobrī pašvaldība paziņoja, ka noteikumi ir izstrādāti, bet tie izraisīja protestus atkritumu apsaimniekotāju vidū. Savukārt pēc tam izstrādātais noteikumu projekts nogula plauktā.

Kā sēdē norādīja A. Kļaviņš, iesniegtais noteikumu projekts faktiski ir tas pats, kas tika iesniegts 2011.gadā. Ir ņemti vērā tikai juridiskā departamenta iebildumi. Noteikumi paredz, ka Rīgā būs trīs sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonas: Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvā teritorija, Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvā teritorija un Pārdaugava – Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas administratīvā teritorija.

Visi Rīgā savāktie atkritumi jānogādā Rīgas pilsētas atkritumu poligonā jeb Getliņos. DB jau rakstīja, ka pašreizējie operatori bija nemierā ar to, ka paredzēts mainīt naudas plūsmas maiņu, proti, pašlaik maksu par atkritumu apsaimniekošanu no iedzīvotājiem iekasē operatori, kas tālāk norēķinās ar Getliņu poligonu par konkrētu atvesto atkritumu daudzumu. Rīgas dome plāno, ka visi Rīgas iedzīvotāji maksās vienotu tarifu Getliņiem un arī operatori naudu saņems no Getliņiem par atvesto atkritumu daudzumu. Operatori bija sašutuši par tik lielu pašvaldības plānoto ietekmi un vēlmi veidot monopolu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra