Saeima ceturtdien, 28.novembrī, pieņēma lēmumu par apropriācijas pārdali, lai nodrošinātu līdzekļu piešķiršanu atbalsta pasākumiem traģēdijā Zolitūdē cietušajiem un personām, kas iesaistītas traģēdijas seku novēršanā, informē Saeimas Preses dienests.

Ar Saeimas lēmumu tika apstiprināta Ministru kabinetā (MK) atbalstītā kompensāciju izmaksa traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem 10 tūkstošu latu apmērā un cietušajiem - piecu tūkstošu latu apmērā.

Savukārt, lai pateiktos glābējiem, kuri savus dienesta pienākumus drošsirdīgi un pašaizliedzīgi veica ārkārtas sarežģītos un bīstamos apstākļos, riskējot ar savu veselību un dzīvību, Saeima atbalstīja līdzekļu piešķiršanu vienreizēju prēmiju izmaksai, galīgajā lasījumā pieņemot attiecīgus grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

«Likumu grozījām, lai glābšanas un traģēdijas seku novēršanā iesaistītie glābēji varētu saņemt lielākas prēmijas, nekā likums to atļauj patlaban,» Saeimas sēdē sacīja atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Kā vēstīts pagājušās nedēļas ceturtdienas pēcpusdienā Rīgā, Zolitūdē sagruva lielveikala Maxima jumts, bojā ejot 54 cilvēkiem, tai skaitā glābējiem, bet daudzi cilvēki guva smagus ievainojumus. Patlaban tiek meklēti cēloņi un vainīgie.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra